Stamboom De Duffelt » Martinus "1838 " Labots (1838-1915)

Persoonlijke gegevens Martinus "1838 " Labots 

Bronnen 1, 2, 3, 4Bronnen 1, 2, 3, 4

Gezin van Martinus "1838 " Labots

(1) Hij is getrouwd met Pietje Roelofs Ritsma.Bron 4

Zij zijn getrouwd op 8 mei 1862 te Leeuwarderadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. Elisabeth Labots  1863-1863
  2. Roelof Labots  1865-1890
  3. Hendrik Labots  1867-1960 
  4. Kind Labots  1869-1869


(2) Hij is getrouwd met Jacoba Hanzes de Jong.

Zij zijn getrouwd op 8 mei 1872 te Leeuwarderadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 34 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Hans Labots  1875-1875
  2. Hans Labots  1877-1878

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Martinus "1838 " Labots?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Martinus "1838 " Labots

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Martinus Labots

Jan Snijdelaar
± 1750-1818

Martinus Labots
1838-1915

(1) 1862
Roelof Labots
1865-1890
Kind Labots
1869-1869
(2) 1872
Hans Labots
1875-1875
Hans Labots
1877-1878

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijk Martinus Labots, WIE15122727
    hoofdpersoonnaam=Martinus Labots
    hoofdpersoonleeftijd=24 jaar
    hoofdpersoongebplaats=Franeker
    partnernaam=Pietje Roelofs Ritsma
    partnerleeftijd=25 jaar
    partnergebplaats=Stiens
    hoofdpersoonvader=Hendrik Jacobus Labots
    hoofdpersoonmoeder=Elisabeth Anna Snijdelaar
    partnervader=Roelof Pieters Ritsma
    partnermoeder=Jeltje Hilbrands Brandsma
    trdatum=08-05-1862
    gebeurtenis=Huwelijk
    aktedatum=08-05-1862
    akteplaats=Leeuwarderadeel
    archief=30-23
    erfgoedinstelling=Tresoar
    Registratienummer=2020
    aktenummer=17
    brontype=BS Huwelijk
    Collectiegebied=Friesland
    Collectie=Archiefnaam: Burgerlijke Stand Leeuwarderadeel - Tresoar, Bron: boek, Deel: 2020, Periode: 1862
    Boek=Huwelijksregister 1862
  2. Geboorte Martinus Labots, WIE28935820
    hoofdpersoonnaam=Martinus Labots
    hoofdpersoongeslacht=Man
    hoofdpersoongebdatum=26-03-1838
    hoofdpersoongebplaats=Franeker
    hoofdpersoonvader=Hendrik Jacobus Labots
    hoofdpersoonmoeder=Elisabeth Anna Snijdelaar
    gebeurtenis=Geboorte
    aktedatum=28-03-1838
    akteplaats=Franeker
    archief=30-12
    erfgoedinstelling=Tresoar
    Registratienummer=1009
    pagina=026
    opmerking=De bron van de akte is een folio of blad in het register. Op een blad staan aktes aan de voorzijde en aan de achterzijde. Mogelijk staat de akte die u zoekt op de achterzijde van het rechter blad. Gebruik hiervoor de toets “Volgende” rechts boven in het scherm.
    brontype=BS Geboorte
    Collectiegebied=Friesland
    Collectie=Archiefnaam: Burgerlijke Stand Franeker - Tresoar, Bron: boek, Deel: 1009, Periode: 1838
    Boek=Geboorteregister 1838
    De bron van de akte is een folio of blad in het register. Op een blad staan aktes aan de voorzijde en aan de achterzijde. Mogelijk staat de akte die u zoekt op de achterzijde van het rechter blad. Gebruik hiervoor de toets “Volgende” rechts boven in het scherm.
  3. Huwelijk Martinus Labots, WIE15097055
    hoofdpersoonnaam=Martinus Labots
    hoofdpersoonleeftijd=34 jaar
    hoofdpersoongebplaats=Franeker
    partnernaam=Jacoba Hanzes de Jong
    partnerleeftijd=29 jaar
    partnergebplaats=Finkum
    hoofdpersoonvader=Hendrik Jacobus Labots
    hoofdpersoonmoeder=Elisabeth Anna Snijdelaar
    partnervader=Hans Jacobs de Jong
    partnermoeder=Froukje Annes Sinnema
    trdatum=08-05-1872
    gebeurtenis=Huwelijk
    aktedatum=08-05-1872
    akteplaats=Leeuwarderadeel
    archief=30-23
    erfgoedinstelling=Tresoar
    Registratienummer=2024
    aktenummer=14
    brontype=BS Huwelijk
    Collectiegebied=Friesland
    Collectie=Archiefnaam: Burgerlijke Stand Leeuwarderadeel - Tresoar, Bron: boek, Deel: 2024, Periode: 1872
    Boek=Huwelijksregister 1872
  4. Huwelijk Hendrik Labots, WIE7170670
    hoofdpersoonnaam=Hendrik Labots
    hoofdpersoonleeftijd=25 jaar
    hoofdpersoongebplaats=Stiens
    partnernaam=Ymkje Algera
    partnerleeftijd=21 jaar
    partnergebplaats=Britsum
    hoofdpersoonvader=Martinus Labots
    hoofdpersoonmoeder=Pietje Roelofs Ritsma
    partnervader=Aan Aukes Algera
    partnermoeder=Tjitske Jans Kuperus
    trdatum=30-04-1892
    gebeurtenis=Huwelijk
    aktedatum=30-04-1892
    akteplaats=Leeuwarderadeel
    archief=30-23
    erfgoedinstelling=Tresoar
    Registratienummer=2033
    aktenummer=8
    brontype=BS Huwelijk
    Collectiegebied=Friesland
    Collectie=Archiefnaam: Burgerlijke Stand Leeuwarderadeel - Tresoar, Bron: boek, Deel: 2033, Periode: 1892
    Boek=Huwelijksregister 1892

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 maart 1838 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt dampig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1838: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » Samuel Morse en Alfred Vail geven de eerste demonstratie van hun telegraaf.
    • 10 augustus » Oprichting van het Bisdom Algiers in Algerije.
    • 25 augustus » Einde van het slechts tweejarige bestaan van de Confederatie van Peru en Bolivia.
    • 10 september » Première van de opera Benvenuto Cellini van Berlioz in de Opera van Parijs.
    • 13 september » Paus Gregorius XVI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Engelbertus Sterckx.
    • 16 december » Slag bij Bloedrivier: De Voortrekkers, Nederlandstalige Afrikaner boeren, onder leiding van Piet Retief verslaan de Zoeloes.
  • De temperatuur op 8 mei 1872 lag rond de 13,6 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 28 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1872: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 26 maart » Bij Owens Valley (Californië) ontstaat een aardverschuiving over 50 kilometer lengte.
    • 9 april » Samuel R. Percy verkrijgt octrooi op melkpoeder.
    • 10 mei » Victoria Woodhull wordt de eerste vrouw die wordt genomineerd voor president van de Verenigde Staten.
    • 30 november » Eerste voetbalinterland ooit, gespeeld op Hamilton Crescent, Glasgow, tussen Schotland en Engeland, eindigt in 0-0 ten overstaan van 4.000 toeschouwers.
    • 9 december » P.B.S. Pinchback wordt de eerste zwarte gouverneur van een Amerikaanse staat.
  • De temperatuur op 22 februari 1915 lag tussen -1,4 °C en 6,9 °C en was gemiddeld 0,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 3,0 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Alexander Graham Bell voert het eerste transcontinentale telefoongesprek, van New York naar San Francisco
    • 31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
    • 16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
    • 24 april » De Armeense Genocide begint.
    • 28 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Kout-El-Mara in Mesopotamië.
    • 25 november » Albert Einstein presenteert zijn algemene relativiteitstheorie in het paper The field equations of gravitation.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Labots

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Labots.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Labots.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Labots (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I208048.php : benaderd 26 februari 2026), "Martinus "1838 " Labots (1838-1915)".