Stamboom De Duffelt » Gerardus "1738 " Reijntjes (1738-1814)

Persoonlijke gegevens Gerardus "1738 " Reijntjes 

Bron 1Bronnen 1, 2

Gezin van Gerardus "1738 " Reijntjes

Hij is getrouwd met Eliabeth Klaassen.Bronnen 1, 2

Zij zijn getrouwd op 9 november 1766 te Nijmegen, Gelderland, Nederland, hij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Nicolaus Reijntjes  1768-????
  2. Hendrina Reijntjes  1771-????
  3. Maria Reijntjes  1773-????
  4. Henricus Reijntjes  1774-1823 
  5. Jacobus Reintjes  1780-1840 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerardus "1738 " Reijntjes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerardus "1738 " Reijntjes

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerardus Reijntjes


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijk Jacobus Reijntjes, WIE18113863
    hoofdpersoonnaam=Jacobus Reijntjes
    hoofdpersoonberoep=Timmerman
    partnernaam=Hendrina van Diedenhoven
    partnerberoep=Dienstmeid
    hoofdpersoonvader=Gerardus Reijntjes
    hoofdpersoonvaderberoep=geen beroep vermeld
    hoofdpersoonmoeder=Elisabetha Claessen
    hoofdpersoonmoederberoep=geen beroep vermeld
    partnervader=Wilhelm van Diedenhoven
    partnervaderberoep=geen beroep vermeld
    partnermoeder=Catharina Urktenhoff
    partnermoederberoep=geen beroep vermeld
    trdatum=zaterdag 21 november 1829
    trplaats=Ubbergen
    gebeurtenis=Huwelijk
    aktedatum=21 november 1829
    akteplaats=Ubbergen
    archief=0207
    erfgoedinstelling=Gelders Archief
    Registratienummer=2997
    aktenummer=24
    opmerking=weduwnaar van Geertrui Heukers
    brontype=BS Huwelijk
    Instellingsplaats=Arnhem
    Collectiegebied=Gelderland
    weduwnaar van Geertrui Heukers
  2. overlijden Gerardus Reijntjes, GL00679-3
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 1265
    Gemeente: Nijmegen
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 421
    Aangiftedatum: 20-10-1814
    Overledene Gerardus Reijntjes
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 18-10-1814
    Overlijdensplaats: Nijmegen
    Vader Jan Reijntjes
    Moeder Hendrina Vermeegen
    Partner Eliabeth Klaassen

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 oktober 1814 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1814: Bron: Wikipedia
    • 14 januari » Vrede van Kiel ondertekend.
    • 29 maart » De Nederlandse Grondwet wordt aangenomen, die nog steeds, met aanpassingen, in gebruik is.
    • 11 april » Napoleon treedt af en wordt verbannen naar Elba.
    • 5 mei » Capitulatie van Maastricht: opheffing van de Blokkade van Maastricht en vertrek van de Fransen uit het laatste Nederlandse bolwerk.
    • 23 mei » Het Beleg van Delfzijl eindigt na zes maanden; de laatste Franse troepen in Nederland vertrekken.
    • 29 november » Het dagblad The Times in Londen neemt een van de eerste stoommachines in gebruik om de drukpers aan te drijven.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Reijntjes


De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I18902.php : benaderd 23 januari 2026), "Gerardus "1738 " Reijntjes (1738-1814)".