Stamboom De Duffelt » Leo Hendrik "1918 " Pruijs (1918-1941)

Persoonlijke gegevens Leo Hendrik "1918 " Pruijs 

Bronnen 1, 2

Gezin van Leo Hendrik "1918 " Pruijs

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Leo Hendrik "1918 " Pruijs?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Leo Hendrik "1918 " Pruijs

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Leo Hendrik Pruijs


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Overlijden Leo Hendrik Pruijs, WIE30887240
    hoofdpersoonnaam=Leo Hendrik Pruijs
    hoofdpersoongeslacht=Man
    hoofdpersoonleeftijd=22
    hoofdpersoonovldatum=maandag 16 juni 1941
    hoofdpersoonovlplaats=Oudenrijn
    hoofdpersoonvader=Herman Heinrich Pruijs
    hoofdpersoonmoeder=Elisabeth Antonia Janssen
    gebeurtenis=Overlijden
    aktedatum=17 juni 1941
    akteplaats=Oudenrijn
    archief=463
    erfgoedinstelling=Het Utrechts Archief
    Registratienummer=646-09
    aktenummer=27
    brontype=BS Overlijden
    Instellingsplaats=Utrecht
    Collectiegebied=Utrecht
  2. Overlijden Leo Hendrik Pruijs, WIE18029389
    hoofdpersoonnaam=Leo Hendrik Pruijs
    hoofdpersoongeslacht=Man
    hoofdpersoonberoep=zonder beroep
    hoofdpersoonleeftijd=22 Jaar
    hoofdpersoonovldatum=maandag 16 juni 1941
    hoofdpersoonovlplaats=Oudenrijn (Utrecht)
    hoofdpersoonvader=Herman Heinrich Pruijs
    hoofdpersoonvaderberoep=Landbouwer
    hoofdpersoonmoeder=Elisabeth Antonia Janssen
    hoofdpersoonmoederberoep=zonder beroep
    gebeurtenis=Overlijden
    aktedatum=19 juni 1941
    akteplaats=Oudenrijn (Utrecht)
    archief=0207
    erfgoedinstelling=Gelders Archief
    Registratienummer=9738
    aktenummer=90
    brontype=BS Overlijden
    Instellingsplaats=Arnhem
    Collectiegebied=Gelderland

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 oktober 1918 lag tussen 5,5 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 0,9 mm neerslag. Er was 2,2 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 3 juni » Bij Château Thierry aan de Marne stoten de Duitse troepen op de gezamenlijke strijdkrachten van de Verenigde Staten en Frankrijk. Het offensief loopt dood.
    • 9 november » Novemberrevolution, de Duitse keizer Wilhelm II treedt gedwongen af, einde van het Duitse Keizerrijk; zowel de Duitse Republiek als de Radenrepubliek worden uitgeroepen.
    • 10 november » De Duitse keizer Wilhelm II komt aan op Station Eijsden om asiel aan te vragen in Nederland.
    • 11 november » In de Eerste Wereldoorlog wordt een wapenstilstand bereikt.
    • 16 november » De Democratische Republiek Hongarije wordt uitgeroepen
    • 1 december » Oprichting van het Koninkrijk Joegoslavië
  • De temperatuur op 16 juni 1941 lag tussen 8,4 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 8,2 uur zonneschijn (49%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Glenn Seaborg produceert en isoleert voor het eerst het element plutonium.
    • 11 maart » President Franklin Delano Roosevelt van de VS ondertekent de Lend-Lease Act.
    • 6 april » Duitse troepen vallen Joegoslavië en Griekenland binnen.
    • 9 mei » De Duitse onderzeeboot U 110 wordt gekaapt door de Royal Navy waarbij codeboeken en Enigma-codeermachine worden buitgemaakt. Deze hielpen de codebrekers in Bletchley Park de Duitse codes te kraken.
    • 29 september » Het bloedbad van Babi Jar vindt plaats.
    • 31 oktober » Einde werkzaamheden aan de 18 meter hoge busten van de presidenten van de Verenigde Staten in Mount Rushmore.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Pruijs

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Pruijs.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Pruijs.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Pruijs (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I187928.php : benaderd 19 februari 2026), "Leo Hendrik "1918 " Pruijs (1918-1941)".