Stamboom De Duffelt » Petrus "1832 " Leenders (1832-1886)

Persoonlijke gegevens Petrus "1832 " Leenders 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Petrus "1832 " Leenders

Hij is getrouwd met Wilhelmina Looijschelder.Bronnen 1, 2

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1860 te Ubbergen, Gelderland, Nederland, hij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Willem Leenders  1861-1919
  2. Theodorus Leenders  1863-1945 
  3. Jacobus Leenders  1867-1879
  4. Wilhelmina Leenders  1873-????
  5. Theodora Leenders  1877-1963 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petrus "1832 " Leenders?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Petrus "1832 " Leenders

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Petrus Leenders

Rudolphus Leenders
± 1758-1833
Gerrit Kamps
± 1755-1838

Petrus Leenders
1832-1886

1860

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijk Peter Arts van der Zande, WIE22144894
    hoofdpersoonnaam=Peter Arts van der Zande
    hoofdpersoonberoep=steenfabriekarbeider
    partnernaam=Theodora Leenders
    partnerberoep=diendtbode
    hoofdpersoonvader=Martinus Arts van der Zande
    hoofdpersoonvaderberoep=steenfabriekarbeider
    hoofdpersoonmoeder=Johanna Thijssen
    hoofdpersoonmoederberoep=zonder beroep
    partnervader=Peter Leenders
    partnervaderberoep=steenfabriekarbeider
    partnermoeder=Wilhelmina Looijschelder
    partnermoederberoep=zonder beroep
    trdatum=donderdag 17 mei 1906
    trplaats=Ubbergen
    gebeurtenis=Huwelijk
    aktedatum=17 mei 1906
    akteplaats=Ubbergen
    archief=0207
    erfgoedinstelling=Gelders Archief
    Registratienummer=8731
    aktenummer=15
    brontype=BS Huwelijk
    Instellingsplaats=Arnhem
    Collectiegebied=Gelderland
  2. Huwelijk Theodorus Leenders, WIE22150810
    hoofdpersoonnaam=Theodorus Leenders
    hoofdpersoonberoep=arbeider
    partnernaam=Theodora Mientjes
    partnerberoep=dienstbode
    hoofdpersoonvader=Peter Leenders
    hoofdpersoonvaderberoep=arbeider
    hoofdpersoonmoeder=Wilhelmina Looijschelder
    hoofdpersoonmoederberoep=zonder beroep
    partnervader=Bernardus Mientjes
    partnervaderberoep=arbeider
    partnermoeder=Catharina Sanders
    partnermoederberoep=zonder beroep
    trdatum=dinsdag 25 mei 1897
    trplaats=Ubbergen
    gebeurtenis=Huwelijk
    aktedatum=25 mei 1897
    akteplaats=Ubbergen
    archief=0207
    erfgoedinstelling=Gelders Archief
    Registratienummer=8915
    aktenummer=16
    brontype=BS Huwelijk
    Instellingsplaats=Arnhem
    Collectiegebied=Gelderland

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 maart 1832 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken dampig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1832: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Het nog steeds bestaande tijdschrift de Militaire Spectator wordt opgericht.
    • 12 februari » Ecuador annexeert de Galápagoseilanden.
    • 7 mei » Griekenland wordt onafhankelijk van Turkije.
    • 5 juni » De Belgische frank ziet het daglicht. In die tijd ging het om een zilveren muntstuk van 5 gram met 9/10 fijn metaal.
    • 15 november » Start van het beleg van Antwerpen.
    • 28 december » John Calhoun is de eerste vicepresident van de Verenigde Staten die aftreedt.
  • De temperatuur op 9 mei 1860 lag rond de 12,7 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 8 februari » De Eerste Kamer der Staten-Generaal brengt het kabinet-Rochussen ten val door de verwerping van een wetsvoorstel inzake de aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorweg.
    • 23 maart » Executie van Ype Baukes de Graaf, de laatste voltrekking van de doodstraf in Friesland in vredestijd.
    • 19 juni » Een van de grootste branden die Leeuwarden ooit troffen, vindt plaats bij de Prins Frederikkazerne.
    • 13 augustus » Moord op vorst Danilo II van Montenegro in Kotor. Hij wordt opgevolgd door zijn neef Nicolaas I.
    • 18 september » Het Koninkrijk Sardinië brengt de Kerkelijke Staat in de Slag bij Castelfidardo een nederlaag toe.
    • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
  • De temperatuur op 22 december 1886 lag rond de -1,6 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Eerste Belgische auteurswet.
    • 2 mei » Ericus Gerhardus Verkade opent de stoom-, brood- en beschuitfabriek 'De Ruyter'.
    • 23 juli » De eerste auto's van Gottlieb Daimler komen op de markt.
    • 4 september » De Noord-Amerikaanse indianenleider Geronimo geeft zich over.
    • 22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Missio sui juris Belgisch Congo.
    • 30 november » In de Folies Bergère wordt de eerste revue opgevoerd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Leenders

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Leenders.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Leenders.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Leenders (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I154867.php : benaderd 20 februari 2026), "Petrus "1832 " Leenders (1832-1886)".