Stamboom De Duffelt » Hendrika Maria "1895 " Harmsen (1895-1956)

Persoonlijke gegevens Hendrika Maria "1895 " Harmsen 

Bronnen 1, 2, 3Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Hendrika Maria "1895 " Harmsen

Zij is getrouwd met Theodorus Arnoldus Petrus Aaldering.Bronnen 2, 3

Zij zijn getrouwd op 28 oktober 1920 te Bergh, Gelderland, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.Bron 1

76

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrika Maria "1895 " Harmsen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrika Maria "1895 " Harmsen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrika Maria Harmsen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Theodorus Arnoldus Petrus Aaldering, GL00782-3
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 9034
    Gemeente: Bergh
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 76
    Datum: 28-10-1920
    Bruidegom Theodorus Arnoldus Petrus Aaldering
    Leeftijd: 31
    Geboorteplaats: Doetinchem-Ambt
    Bruid Hendrika Maria Harmsen
    Leeftijd: 25
    Geboorteplaats: Bergh
    Vader bruidegom Bernardus Aaldering
    Moeder bruidegom Aleida Borkus
    Vader bruid Hendrikus Bernardus Harmsen
    Moeder bruid Hendrika Johanna Tap
  2. overlijden Aleida Johanna Aaldering, GL00787-3
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8214
    Gemeente: Doetinchem
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 73
    Aangiftedatum: 03-06-1925
    Overledene Aleida Johanna Aaldering
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 01-06-1925
    Overlijdensplaats: Doetinchem
    Vader Theodorus Arnoldus Petrus Aaldering
    Moeder Hendrika Maria Harmsen
  3. overlijden Theodorus Arnoldus Petrus Aaldering, GL00785-3
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8215
    Gemeente: Doetinchem
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 39
    Aangiftedatum: 14-03-1931
    Overledene Theodorus Arnoldus Petrus Aaldering
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 13-03-1931
    Overlijdensplaats: Doetinchem
    Vader Bernardus Aaldering
    Moeder Aleida Borkus
    Partner Hendrika Maria Harmsen

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 mei 1895 lag rond de 15,5 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 64%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Hønefoss BK.
    • 8 februari » Benoeming van Henricus van de Wetering tot hulpbisschop van Utrecht.
    • 20 februari » De Engelse schaatser Albert E. Tebbit vestigt het werelduurrecord op de schaats in Leytestone: in één uur tijd schaatst hij 26448 m.
    • 11 juli » De Gebroeders Lumière vertonen een eerste film aan wetenschappers.
    • 8 november » Wilhelm Röntgen ontdekt de röntgenstraling.
    • 27 november » Tijdens zijn bezoek aan de Zweeds-Noorse club in Parijs ondertekent Alfred Nobel zijn testament, zodoende wordt zijn gehele vermogen aangewend om na zijn dood de Nobelprijs in te (kunnen) stellen.
  • De temperatuur op 28 oktober 1920 lag tussen -1,0 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 3,7 uur zonneschijn (37%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Harry Boye Karlsen, Noors voetballer († 1994)
    • 31 mei » Ajax-voetballer Jan de Natris leidt tijdens de Olympische Spelen in Antwerpen de 'Opstand aan de Schelde' in. Uit protest tegen de privileges van de officials en de huisvesting worden grammofoonplaten in de Schelde gegooid. Later trekken de spelers naar de binnenstad van Antwerpen voor een drinkgelag.
    • 1 augustus » Frankrijk roept het mandaatgebied Libanon uit.
    • 10 augustus » Vrede van Sèvres, vredesverdrag tussen de Geallieerden en het Ottomaanse Rijk.
    • 28 augustus » Het duel tussen Joegoslavië en Tsjecho-Slowakije (0-7) in Antwerpen betekent voor beide landen de eerste officiële voetbalinterland uit de geschiedenis.
    • 5 december » In Griekenland roept een referendum koning Constantijn I terug op de troon.
  • De temperatuur op 9 november 1956 lag tussen 2,4 °C en 12,4 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 1,8 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Er was 5,7 uur zonneschijn (62%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1956: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,8 miljoen inwoners.
    • 15 juni » John Lennon en Paul McCartney ontmoeten elkaar voor het eerst.
    • 27 juli » Op de Amerikaanse luchtmachtbasis Lakenheath in het Britse Suffolk aan de Noordzee ontploft de brandstoftank van een B-47 bommenwerper naast een opslagplaats met kernwapens;
    • 23 september » Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal speelt de eerste officieuze interland. In en tegen West-Duitsland wordt met 2-1 verloren.
    • 24 oktober » De Sovjet-Unie trekt Hongarije binnen.
    • 29 oktober » Na geheime besprekingen met Groot-Brittannië en Frankrijk valt Israël de Sinaï binnen.
    • 6 november » Nederland trekt zich terug van de Olympische Spelen in Melbourne uit protest tegen de Sovjet-inval in Hongarije.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Harmsen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Harmsen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Harmsen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Harmsen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I15182.php : benaderd 7 februari 2026), "Hendrika Maria "1895 " Harmsen (1895-1956)".