Stamboom De Duffelt » Everdina van Borken (????-1783)

Persoonlijke gegevens Everdina van Borken 

Bron 1Bron 1

Gezin van Everdina van Borken

Zij is getrouwd met Joannes Wanders.Bron 1

Zij zijn op 3 mei 1766 te Lobith, Gelderland, Nederland in ondertrouw gegaan.

Zij zijn getrouwd op 13 mei 1766 te Elten, Nordrhein-Westfalen, Duitsland.

getuige: Hendrik Wanders em Willemina Wanders

Kind(eren):

  1. Wilhelmus Wanders  1767-????
  2. Joanna Wanders  1772-1820 
  3. Margaritha Wanders  1777-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Everdina van Borken?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Everdina van Borken

Everdina van Borken
????-1783

1766

Joannes Wanders
± 1760-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. overlijden Johanna Wanders, GL07020
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8927
    Gemeente: Herwen en Aerdt
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 20
    Aangiftedatum: 16-03-1820
    Overledene Johanna Wanders
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 15-03-1820
    Overlijdensplaats: Lobith (Herwen en Aerdt)
    Vader Jan Wanders
    Moeder Everdina van Borken
    Partner Derk Hoogenkamp

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 april 1783 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1783: Bron: Wikipedia
    • 5 februari » Aardbeving in de omgeving van Monteleone in Italië om 7 uur ’s avonds, met 26.750 doden
    • 4 juni » De gebroeders Montgolfier geven in Annonay de eerste openbare demonstratie van de heteluchtballon.
    • 8 juni » In de vulkaan Laki, op IJsland, begint een uitbarsting die acht maanden zal duren, en die meer dan negenduizend mensen het leven kost. Ook is dit het begin van een achtjarige hongersnood.
    • 26 juli » Het eerste exercitiegenootschap De Vrijheid te Dordrecht opgericht. De Patriotten wilden de oude vrijheid heroveren op de Oranjes.
    • 3 september » De Vrede van Parijs wordt getekend, dit betekent het einde van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 19 september » De luchtballon wordt uitgevonden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Borken


De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I117258.php : benaderd 4 maart 2026), "Everdina van Borken (????-1783)".