Stamboom De Duffelt » Bernardus "1836 " Broekman (1836-1910)

Persoonlijke gegevens Bernardus "1836 " Broekman 

Bronnen 1, 2, 3Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Bernardus "1836 " Broekman

Hij is getrouwd met Maria Godden.Bronnen 1, 2, 3

Zij zijn getrouwd op 26 april 1868 te Doornenburg, Gelderland, Nederland, hij was toen 31 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Kind Broekman  1869-1869
  2. Maria Broekman  ± 1874-1902
  3. Bernardus Broekman  1874-????
  4. Ubaldus Broekman  1876-1957 
  5. Theodora Broekman  1877-1877
  6. Lambertus Broekman  1883-1884

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bernardus "1836 " Broekman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bernardus "1836 " Broekman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bernardus Broekman

Johannes Broekman
± 1777-1848

Bernardus Broekman
1836-1910

1868

Maria Godden
1842-1938

Kind Broekman
1869-1869
Maria Broekman
± 1874-1902

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijk Ubaldus Broekman, WIE7911415
    hoofdpersoonnaam=Ubaldus Broekman
    hoofdpersoongebplaats=Bemmel
    partnernaam=Johanna Adriana Eijsbouts
    partnergebplaats=Asten
    hoofdpersoonvader=Bernardus Broekman
    hoofdpersoonmoeder=Maria Gödde
    partnervader=Bonaventura Eijsbouts
    partnermoeder=Catharina Maria Krijnen
    trdatum=dinsdag 14 januari 1913
    gebeurtenis=Huwelijk
    aktedatum=14 januari 1913
    akteplaats=Asten
    archief=550
    erfgoedinstelling=Brabants Historisch Informatie Centrum
    Registratienummer=95
    aktenummer=3
    brontype=BS Huwelijk
    Instellingsplaats='s-Hertogenbosch
    Collectiegebied=Noord-Brabant
  2. Huwelijksakte Arnoldus Johannes Franciscus Stierhout, GL06424
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 6306
    Gemeente: Bemmel
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 27
    Datum: 28-08-1895
    Bruidegom Arnoldus Johannes Franciscus Stierhout
    Geboortedatum: 25-06-1856
    Geboorteplaats: Tiel
    Bruid Geertruida Elisabeth Broekman
    Geboortedatum: 05-03-1868
    Geboorteplaats: Doornenburg
    Vader bruidegom Willem Frederik Stierhout
    Moeder bruidegom Geertruida Johanna van Breda
    Vader bruid Bernardus Broekman
    Moeder bruid Maria Godden
  3. Huwelijksakte Bernardus Broekman, GL06423
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8540
    Gemeente: Nijmegen
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 1
    Datum: 04-01-1907
    Bruidegom Bernardus Broekman
    Geboortedatum: 07-03-1874
    Geboorteplaats: Doornenburg
    Bruid Helena Paulina Antonia Maria van Asten
    Geboortedatum: 30-04-1879
    Geboorteplaats: Nijmegen
    Vader bruidegom Bernardus Broekman
    Moeder bruidegom Maria Godde
    Vader bruid Theodorus Johannes van Asten
    Moeder bruid Elisabeth Steenkist

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 september 1836 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 24 februari » Samuel Colt krijgt een octrooi voor de Colt revolver.
    • 5 maart » Samuel Colt maakt de eerste revolver voor massaproductie (.34-kaliber).
    • 6 maart » Val van Fort Alamo
    • 21 april » De Republiek Texas boekt een overwinning op Mexico in de Slag bij San Jacinto. Antonio López de Santa Anna wordt gevangengenomen.
    • 15 juni » Arkansas wordt de 25ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 28 december » Zuid-Australië en Adelaide worden gesticht.
  • De temperatuur op 26 april 1868 lag rond de 12,3 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 50%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
    • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
    • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
    • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
    • 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.
  • De temperatuur op 18 april 1910 lag tussen 5,5 °C en 13,9 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 8,8 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 24 februari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Malmö FF.
    • 11 april » Voetbalclubs Eendracht en NVV Nijmegen fuseren en vormen de Nijmegen Eendracht Combinatie, beter bekend als N.E.C.
    • 27 mei » Bij een experiment met duikboten zinkt de Franse Pluvoise na een aanvaring met een postboot.
    • 1 september » Opening van het Ninian Park in Cardiff.
    • 15 september » Theodor Wulf publiceert in Physikalische Zeitschrift over de door hem ontdekte kosmische straling.
    • 19 september » In Amsterdam betogen 25.000 mensen voor algemeen kiesrecht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Broekman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Broekman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Broekman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Broekman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I109934.php : benaderd 2 februari 2026), "Bernardus "1836 " Broekman (1836-1910)".