28 april » Oprichting van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie.
22 juni » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door Paus Leo XIII.
8 juli » Oprichting van de Peruviaanse voetbalclub Club Sportivo Cienciano.
2 augustus » André Dumont ontdekt in de Belgische Kempen belangrijke kolenlagen.
14 september » De Amerikaanse president William McKinley sterft aan schotwonden, toegebracht door een anarchist; Theodore Roosevelt wordt de 26e president van de Verenigde Staten.
28 november » Vergaan van het vrachtschip Mesacria op de Noordzee, 11 doden. In diezelfde storm slaan op de loodskotter Eems no. 2 door een zware zee 6 bemanningsleden over boord.
Trouwdag 2 juni 1926
De temperatuur op 2 juni 1926 lag tussen 7,6 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 2,1 mm neerslag. Er was 0,4 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
9 maart » Oprichting van de Noorse voetbalclub Strindheim IL uit Trondheim.
9 mei » De Amerikaanse ontdekkingsreizigers Richard Byrd en Floyd Bennett vliegen als eersten over de Noordpool.
13 juni » In de Estische hoofdstad Tallinn wordt het Kadrioru Stadion geopend.
31 oktober » Mislukte aanslag op Benito Mussolini
1 november » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de zesde keer de Copa América door in de voorlaatste competitiewedstrijd met 6-1 te winnen van Paraguay.
10 december » Edmund Germer krijgt octrooi op de fluorescentielamp (tl-lamp).
Dag van overlijden 12 augustus 1962
De temperatuur op 12 augustus 1962 lag tussen 13,0 °C en 19,4 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
23 mei » In Xochicalco worden Rubén Jaramillo en zijn familie door onbekenden vermoord.
22 augustus » Een moordaanslag op de Franse president Charles de Gaulle mislukt.
11 oktober » Paus Johannes XXIII opent in Rome het Tweede Vaticaans Concilie.
25 oktober » Europa's eerste waterdrukkernreactor gaat in bedrijf, in Mol in België.
26 november » Mies Bouwman presenteert 23 uur lang voor de televisie de inzamelingsactie Open het Dorp.
2 december » Senator Mike Mansfield is, na een reis naar Vietnam die hij op verzoek van president John F. Kennedy maakte, de eerste Amerikaanse functionaris die een pessimistische verklaring aflegt over de voortgang van de Vietnamoorlog.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jac de Crom, "Stamboom de Crom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-crom/I551857.php : benaderd 7 februari 2026), "Martinus Hermanus Johannes Schuurbiers (1901-1962)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.