De temperatuur op 8 januari 1924 lag tussen -7,4 °C en -3,3 °C en was gemiddeld -5,8 °C. Er was 4,4 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
24 februari » Johnny Weissmuller doet de 100 meter zwemmen in 57 2/5 seconden en vestigt daarmee een wereldrecord.
16 april » De eerste radio-uitzending via de draadomroep. De Matthäus Passion wordt uitgezonden.
20 april » Turkije krijgt onder leiding van Mustafa Kemal Atatürk een nieuwe grondwet.
28 september » Eerste vlucht rond de wereld, door twee vliegtuigen van het Amerikaanse leger.
1 oktober » De Eerste vlucht KLM naar Nederlands-Indië vertrekt van Schiphol voor de eerste intercontinentale commerciële vlucht naar Batavia.
1 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische administratie Estland.
Trouwdag 7 juli 1953
De temperatuur op 7 juli 1953 lag tussen 16,2 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 18,3 °C. Er was 4,7 uur zonneschijn (28%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
30 maart » Albert Einstein publiceerde voor de laatste keer een herziene unificatietheorie.
18 mei » De Amerikaanse Jacqueline Cochran vliegt als eerste vrouw sneller dan het geluid.
29 mei » De Nieuw-Zeelander Edmund Hillary en de Nepalese Sherpa Tenzing Norgay bereiken als eerste mensen de top van de Mount Everest.
26 juli » Fidel Castro, Cubaanse revolutionair valt de Moncada barakken aan, en lost daarmee het startschot voor de Cubaanse revolutie.
1 december » Hugh Hefner geeft het eerste nummer van Playboy uit. De oplage bedraagt 70.000 exemplaren.
10 december » Dr. Albert Schweitzer krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
Dag van overlijden 2 november 2011
De temperatuur op 2 november 2011 lag tussen 9,7 °C en 14,2 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 4,1 uur zonneschijn (43%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
29 januari » In de buurt van Maagdenburg, Duitsland komen een goederentrein en een passagierstrein in botsing. 10 mensen laten hierbij het leven.
26 februari » Omloop Het Nieuwsblad wordt gewonnen door de Nederlandse wielrenner Sebastian Langeveld.
9 september » De zoon van oud-dictator Nicolae Ceaușescu van Roemenië daagt een theater voor de rechter vanwege een toneelstuk waarin zijn ouders een rol spelen. Volgens hem wordt zo inbreuk op het ‘handelsmerk’ Ceaușescu gemaakt.
11 september » In New York wint de Australische tennisspeelster Samantha Stosur de US Open door in de finale Serena Williams te verslaan.
17 september » Begin van de Occupybeweging met Occupy Wall Street.
1 oktober » De Zweedse ijshockeylegende Sven Tumba overlijdt in een ziekenhuis in Stockholm op 80-jarige leeftijd aan de gevolgen van prostaatkanker.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jac de Crom, "Stamboom de Crom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-crom/I532870.php : benaderd 23 januari 2026), "Paulina Joanna Josepha Franken (1924-2011)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.