Stamboom de Crom » Johanna Theresia /Gorp (Johanna Theresia) Gurp (1765-1834)

Persoonlijke gegevens Johanna Theresia /Gorp (Johanna Theresia) Gurp 

Bron 1

Gezin van Johanna Theresia /Gorp (Johanna Theresia) Gurp

Zij is getrouwd met Josephus Voeten.

Zij zijn getrouwd op 6 februari 1791 te Rucphen, NL, zij was toen 25 jaar oud.

Rooms-katholiek (met dispensatie wegens bloedverwantschap in de 3e graad) en Nederlands Hervormd

Kind(eren):

  1. Elisabeth Voeten  1792-1861
  2. Cornelis Voeten  1793-1879
  3. Anna Voeten  1795-1841
  4. Joanna Voeten  1796-1855
  5. Dijmphna Voeten  1798-1834
  6. Walterus Voeten  1800-1891
  7. Jacoba VOETEN  1802-1815
  8. Johannes Voeten  1804-1838
  9. Josephus Voeten  1805-1838
  10. Jacobus VOETEN  1808-1814

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Theresia /Gorp (Johanna Theresia) Gurp?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Theresia /Gorp Gurp

Johanna Theresia /Gorp Gurp
1765-1834

1791
Anna Voeten
1795-1841
Joanna Voeten
1796-1855
Jacoba VOETEN
1802-1815

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gielen Web Site, Kees Gielen, via https://www.myheritage.nl/person-1500492...
    Persoon toegevoegd door het bevestigen van een Smart Match

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: Gielen Web Site

    Familiestamboom: 121124251-1

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 februari 1791 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken dampig. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1791: Bron: Wikipedia
    • 17 februari » Eerst uitvoering van de 93ste symfonie van Joseph Haydn, de eerste van zijn 12-delige Londense symfonieënreeks.
    • 4 maart » Vermont wordt toegelaten als 14e staat in de VS. Het is de eerste staat na de 13 'oorspronkelijke' staten die bij de VS wordt toegevoegd.
    • 30 maart » Eerste definitie van de meter (in Parijs) als 1/10.000.000e deel van de afstand tussen de noordpool en de evenaar.
    • 3 mei » De eerste geschreven grondwet van Europa treedt in werking in Polen. (Poolse Grondwet van 3 mei 1791)
    • 22 augustus » Slaven komen in opstand op het eiland Hispaniola, waarmee het proces gestart wordt van de latere oprichting van Haïti en de Dominicaanse Republiek.
    • 15 december » De Amerikaanse Bill of Rights wordt aangenomen.
  • De temperatuur op 30 april 1834 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken bui winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1834: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De Duitse Zollverein treedt in werking. Deze economische vereniging is de eerste aanzet tot de Duitse eenheid.
    • 27 mei » Heroprichting van het Bisdom Brugge in België, dat eerder bestond van 1559-1801.
    • 14 juni » Isaac Fischer, Jr. verkrijgt vier patenten voor schuurpapier.
    • 14 oktober » Onder leiding van Hendrik de Cock scheiden de Gereformeerden zich af van de Hervormde Kerk.
    • 27 november » Uitvinding van de elektromotor, door Thomas Davenport.
    • 3 december » Oprichting van het Bisdom Ceylon.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Gurp

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Gurp.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Gurp.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Gurp (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom de Crom is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jac de Crom, "Stamboom de Crom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-crom/I532696.php : benaderd 30 januari 2026), "Johanna Theresia /Gorp (Johanna Theresia) Gurp (1765-1834)".