Stamboom de Crom » Petrus Franken 1 (1798-1880)

Persoonlijke gegevens Petrus Franken 1 

Bronnen 1, 2
  • Hij is geboren op 25 februari 1798 in Bergen op Zoom, Noord Brabant, Nederland.
  • Hij is gedoopt op 25 februari 1798 in Bergen op Zoom, Noord Brabant, Nederland.
  • Beroep: van 1824 tot 1872 Hovenier (Gardener).
  • Geloof: Roman Catholic.
  • (Misc) : extract uit: De hoveniersfamilie Franken te Bergen op Zoom, door Drs F.C.J. Wierckx|Gounodstraat 12, 4614 BP Bergen op Zoom|Jaargang 39 nummer 2, 1990.|PETRUS FRANKEN, gedoopt te Bergen op Zoom op 25 februari 1798 en aldaar 's morgens om 11 uur op 7 juli 1880 overleden.|Hij wilde trouwen met Maria Elisabeth Bosmans maar zijn vader maakte hiertegen bezwaren en verbood hem te huwen. Hij|zette toch door en liet een notaris zijn vader officieel om toestemming voor zijn voorgenomen huwelijk vragen. In eerste instantie eiste vader Franken het bewijs van overlijden van de vader van zijn ongewenste schoondochter, later vroeg hij een bewijs van goed gedrag van haar vader. Deze verklaring komt in een ander licht te staan, als men weet dat de moeder van Maria Elisabeth Bosmans, Johanna Catharina Piquet, in 1817 te Bergen op Zoom overleed als weduwe van Johannes Bosmans, terwijl jaren later, bij de uiteindelijke huwelijksvoltrekking, dezelfde Johannes Bosmans toestemming gaf voor het huwelijk en dus wel degelijk nog leefde.102 Over vader Bosmans is verder te Bergen op Zoom niets|meer vernomen. Het huwelijk werd voltrokken te Bergen op Zoom op 25 juli 1823- De bruid was te Bergen op Zoom op 18 juni 1792 gedoopt overleed op 10 november 1870 aldaar.|Verschenen in: Driemaandelijks tijdschrift van de Sectie voor Geslacht-, Naam- en Wapenkunde van het Noordbrabants Genootschap..
  • (Aangifte overlijden) op 7 juli 1880 in Bergen op Zoom (Nederland).
  • Hij is overleden op 7 juli 1880 in Bergen op Zoom, Nederland, hij was toen 82 jaar oud.
  • Een kind van Andreas Franken (geboren Francken) en Maria Catharina Hopmans

Gezin van Petrus Franken 1

Hij is getrouwd met Maria Elisabetha Bosman 1.

Zij zijn getrouwd op 25 juli 1823 te Bergen op Zoom, hij was toen 25 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Elisabeth Franken 1  1829-1911 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petrus Franken 1?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Petrus Franken 1

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Petrus Franken 1


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Crusio Web Site, Philip Crusio, via https://www.myheritage.nl/profile-OYYV75...
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: Crusio Web Site

    Familiestamboom: 68977441-1
  2. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 februari 1798 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1798: Bron: Wikipedia
    • 17 maart » Na een lange periode de grootste handelsorganisatie te zijn geweest, wordt de Vereenigde Oostindische Compagnie ontbonden.
    • 1 augustus » Slag bij de Nijl waarbij de Britse vloot onder Horatio Nelson de Fransen verslaat.
    • 9 augustus » Oprichting van het Aartsbisdom Minsk in Wit-Rusland.
    • 16 oktober » Oprichting van het Bisdom Warschau in Polen.
    • 29 november » Ferdinand IV van Napels verklaart Frankrijk de oorlog en trekt Rome binnen.
    • 5 december » Einde van de Boerenkrijg bij Hasselt in het Bataafse departement Beneden-Maas; de opstand tegen de invoering van de algemene dienstplicht onder de Fransen is neergeslagen.
  • De temperatuur op 25 juli 1823 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1823: Bron: Wikipedia
    • 19 maart » Agustín de Iturbide treedt af, Mexico wordt een republiek.
    • 10 september » Simon Bolivar wordt president van Peru.
    • 28 september » Kardinaal Annibale della Genga wordt gekozen tot Paus Leo XII.
    • 5 oktober » Kroning van paus Leo XII in Rome.
    • 2 december » President James Monroe van de Verenigde Staten houdt een rede in het Amerikaanse Congres waarin hij Europese inmenging in Noord- en Zuid-Amerika afwijst, evenals Amerikaanse inmenging in Europa. Dit zou later de Monroedoctrine worden genoemd.
  • De temperatuur op 7 juli 1880 lag rond de 14,5 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De aanleg van het Panamakanaal vangt aan.
    • 27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
    • 27 april » Clarke en Foster krijgen een patent op het eerste elektrische hoortoestel.
    • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
    • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
    • 11 november » Ned Kelly, een Australische outlaw, wordt opgehangen in Melbourne.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Franken 1


De publicatie Stamboom de Crom is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jac de Crom, "Stamboom de Crom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-crom/I515124.php : benaderd 19 januari 2026), "Petrus Franken 1 (1798-1880)".