Stamboom de Bruijn » Johannes Carel Heijnen (1869-1952)

Persoonlijke gegevens Johannes Carel Heijnen 

  • Hij is geboren op 16 oktober 1869 in Nijmegen.
    Burgerlijke stand - Geboorte
    Gelders Archief Toegangnr: 0207 Inventarisnr: 1018
    Gemeente: Nijmegen
    Soort akte: geboorte Aktenummer: 546 Aangiftedatum: 16-10-1869
    Johannes Carel Heijnen Geslacht: M Vondeling: N Geboortedatum: 16-10-1869
    Geboorteplaats: Nijmegen
    Vader Theodorus Hubertus Heijnen Beroep kramer Leeftijd 30
    Moeder Geertruida Petronella Maria van den Broek
  • Registratie van geboorte op 16 oktober 1869.Bron 1
  • Beroep: militair, onderofficier Marechaussee/Knil en politieopziener/commissaris.
    Uit het bewaard gebleven krantenbericht van de viering van zijn 80ste verjaardag, blijkt dat hij na zijn diensttijd overgestapt is naar de Algemene Politie en van 1915 tot 1927 heeft gediend in Bandung en van 1927 tot 1929 als adjunct hoofdcommissaris in Benkoelen.
    Voor zijn uitstekende diensten als politieman is hij op zijn 80ste verjaardag, 16 oktober 1949, door H.M.Koningin Wilhelmina benoemd tot Ridder van Oranje Nassau met de zwaarden.
  • Feit: (vermelding) vanaf 1880 Geregistreerde.
    Johannes Carel Heijnen
    Geboortedatum
    16-10-1869
    Geboorteplaats
    Nijmegen
  • Hij is overleden op 30 januari 1952 in Bandung, hij was toen 82 jaar oud.
  • Een kind van Theodorus Hubertus Heijnen en Geertruijda Petronella Maria van den Broek
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 november 2019.

Gezin van Johannes Carel Heijnen

Hij is getrouwd met Maria Josephina Lietart.

Zij zijn getrouwd op 31 maart 1906 te Batavia, hij was toen 36 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Louise Maria Heijnen  1908-1950 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Carel Heijnen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Carel Heijnen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 oktober 1869 lag rond de 10,8 °C. Er was 8 mm neerslag. De winddruk was 23 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
    • 15 juni » John Wesley Hyatt Jr. en zijn broer Isaiah vinden celluloid uit
    • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
    • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
    • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
    • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
  • De temperatuur op 31 maart 1906 lag tussen 3,0 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 1,0 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen (NVV) wordt opgericht. Henri Polak wordt voorzitter.
    • 7 februari » Benoeming van Désiré-Joseph Mercier tot aartsbisschop van Mechelen en primaat van de Belgische kerkprovincie.
    • 7 april » Uitbarsting van de Vesuvius.
    • 31 mei » Koning Alfons XIII van Spanje trouwt met Victoria Eugénie van Battenberg, kleindochter van Victoria van het Verenigd Koninkrijk. Tijdens een rijtoer door Madrid wordt een bomaanslag gepleegd, waarbij doden vallen in het gevolg van het bruidspaar.
    • 18 juni » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalbond onder de naam Liga Paraguaya de Fútbol.
    • 21 december » De Nederlandse marine neemt haar eerste onderzeeboot in dienst: Hr. Ms. O 1.
  • De temperatuur op 30 januari 1952 lag tussen 0,1 °C en 1,8 °C en was gemiddeld 0,9 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 1,2 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 15 maart 1951 tot 2 september 1952 was er in Nederland het kabinet Drees I met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1952: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,3 miljoen inwoners.
    • 7 mei » Eerste concept van een chip voor gebruik in computers, van Geoffrey Dummer.
    • 23 juli » Generaal Mohammed Naguib leidt de Vrije Officieren (gevormd door Gamal Abdel Nasser, de echte persoon achter de coup) tegen koning Faroek van Egypte.
    • 11 september » Plaatsing van de eerste, kunstmatige hartklep.
    • 13 september » Het eerste Jip en Janneke-verhaal verschijnt in het Nederlandse dagblad Het Parool.
    • 3 oktober » Het Britse leger test in Australië zijn eerste atoombom.
    • 7 oktober » De streepjescode ofwel barcode werd officieel gepatenteerd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Heijnen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Heijnen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Heijnen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Heijnen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom de Bruijn is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
W. de Bruijn, "Stamboom de Bruijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-bruijn/I6941.php : benaderd 7 februari 2026), "Johannes Carel Heijnen (1869-1952)".