Stamboom de Bruijn » Willem van Kempen (1823-1890)

Persoonlijke gegevens Willem van Kempen 

  • Hij is geboren op 3 maart 1823 in Lent.
    Kind Willem van Kempen Geslacht Man
    Vader Geurt van Kempen Beroep Landbouwer
    Moeder Johanna van Bronswijk
    Gebeurtenis Geboorte Datum 03-03-1823
    Gebeurtenisplaats Lent (Nijmegen) Documenttype BS Geboorte
    Erfgoedinstelling Gelders Archief Plaats instelling Arnhem
    Collectiegebied Gelderland Archief 0207 Registratienummer 5084
    Aktenummer 21 Registratiedatum 04-03-1823
    Akteplaats Lent (Nijmegen)
  • Registratie van geboorte op 4 maart 1823.Bron 1
  • Beroep: warmoesenier.
  • Hij is overleden op 22 mei 1890 in Lent, hij was toen 67 jaar oud.
    Overledene Willem van Kempen Beroep warmoezenier
    Geslacht Man Leeftijd 67 Jaar
    Vader Geurt van Kempen Moeder Johanna van Bronswijk
    Weduwnaar van Hendrina Derksen
    Echtgenote Anna Maria Rikken
    Weduwnaar van Theodora Petronella Jacobs
    Gebeurtenis Overlijden Datum 22-05-1890
    Gebeurtenisplaats Lent (Nijmegen) Documenttype BS Overlijden
    Erfgoedinstelling Gelders Archief Plaats instelling Arnhem
    Collectiegebied Gelderland Archief 0207 Registratienummer 5024
    Aktenummer 42 Registratiedatum 22-05-1890
    Akteplaats Lent (Nijmegen)
  • Registratie van overlijden op 23 mei 1890.Bron 1
  • Een kind van Geurt van Kempen en Johanna van Bronswijk
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 september 2017.

Gezin van Willem van Kempen

(1) Hij is getrouwd met Hendrina Derksen.

Zij zijn getrouwd op 2 mei 1844 te Elst, hij was toen 21 jaar oud.Bron 1

Bruidegom Willem van Kempen Beroep warmoezenier Leeftijd 21
Bruid Hendrika Derksen Leeftijd 19
Vader van de bruidegom Gerrit van Kempen
Moeder van de bruidegom Johanna van Bronswijk
Beroep landbouwerse
Vader van de bruid Johannes Derksen
Moeder van de bruid Maria Kampscheur Beroep warmoezenierster
Gebeurtenis Huwelijk Datum 02-05-1844 Gebeurtenisplaats Elst
Documenttype BS Huwelijk Erfgoedinstelling Gelders Archief
Plaats instelling Arnhem Collectiegebied Gelderland Archief 0207
Registratienummer 5072 Aktenummer 11 Registratiedatum 02-05-1844
Akteplaats Elst

Kind(eren):

  1. Geurt van Kempen  1845-1849
  2. Johanna van Kempen  1847-1897
  3. Maria van Kempen  1851-???? 
  4. Grada van Kempen  1853-1927 
  5. Geurt van Kempen  1857-1858


(2) Hij is getrouwd met Theodora Petronella Jacobs.

Zij zijn getrouwd op 5 augustus 1858 te Elst, hij was toen 35 jaar oud.Bron 1

Bruidegom Willem van Kempen Beroep warmoesenier Leeftijd 35
Bruid Theodora Petronella Jacobs Leeftijd 26
Vader van de bruidegom Geurt van Kempen Beroep warmoesenier
Moeder van de bruidegom Johanna van Bronswijk
Vader van de bruid Gradus Jacobs Beroep Metselaar
Moeder van de bruid Judith Peters Beroep warmoesenierster
Gebeurtenis Huwelijk Datum 05-08-1858 Gebeurtenisplaats Elst
Documenttype BS Huwelijk Erfgoedinstelling Gelders Archief
Plaats instelling Arnhem Collectiegebied Gelderland Archief 0207
Registratienummer 5071 Aktenummer 24 Registratiedatum 05-08-1858
Akteplaats Elst Opmerking weduwnaar van Hendrina Derksen

(3) Hij is getrouwd met Anna Maria Rikken.

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1860 te Elst, hij was toen 37 jaar oud.Bron 1

Bruidegom Willem van Kempen Beroep warmoesenier Leeftijd 37
Bruid Anna Maria Rikken Leeftijd 28
Vader van de bruidegom Geurt van Kempen Beroep warmoesenier
Moeder van de bruidegom Johanna van Bronswijk
Beroep warmoesenierse
Vader van de bruid Johannes Rikken Beroep warmoesenier
Moeder van de bruid Anna Maria de Logt
Gebeurtenis Huwelijk Datum 09-05-1860 Gebeurtenisplaats Elst
Documenttype BS Huwelijk Erfgoedinstelling Gelders Archief
Plaats instelling Arnhem Collectiegebied Gelderland Archief 0207
Registratienummer 5070 Aktenummer 26 Registratiedatum 09-05-1860
Akteplaats Elst
pmerking
weduwnaar van Hendrina Derksen
weduwnaar van Theodora Petronella Jacobs

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem van Kempen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem van Kempen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem van Kempen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 maart 1823 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen . Bijzondere weersverschijnselen: storm(achtig). Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1823: Bron: Wikipedia
    • 19 maart » Agustín de Iturbide treedt af, Mexico wordt een republiek.
    • 10 september » Simon Bolivar wordt president van Peru.
    • 28 september » Kardinaal Annibale della Genga wordt gekozen tot Paus Leo XII.
    • 5 oktober » Kroning van paus Leo XII in Rome.
    • 2 december » President James Monroe van de Verenigde Staten houdt een rede in het Amerikaanse Congres waarin hij Europese inmenging in Noord- en Zuid-Amerika afwijst, evenals Amerikaanse inmenging in Europa. Dit zou later de Monroedoctrine worden genoemd.
  • De temperatuur op 9 mei 1860 lag rond de 12,7 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 23 maart » Executie van Ype Baukes de Graaf, de laatste voltrekking van de doodstraf in Friesland in vredestijd.
    • 10 mei » Ontdekking van cesium door Robert Bunsen en Gustav Kirchhoff.
    • 19 juni » Een van de grootste branden die Leeuwarden ooit troffen, vindt plaats bij de Prins Frederikkazerne.
    • 13 augustus » Moord op vorst Danilo II van Montenegro in Kotor. Hij wordt opgevolgd door zijn neef Nicolaas I.
    • 18 september » Het Koninkrijk Sardinië brengt de Kerkelijke Staat in de Slag bij Castelfidardo een nederlaag toe.
    • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
  • De temperatuur op 22 mei 1890 lag rond de 17,3 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 61%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 6 april » De Fransen nemen Ségou in, en veroveren daarmee het dal van de Niger.
    • 27 juli » Vincent van Gogh schiet zichzelf in de borst met een revolver. Aan zijn verwondingen overlijdt hij twee dagen later, op 29 juli.
    • 1 oktober » Het Yosemite National Park in de Amerikaanse staat Californië wordt opgericht.
    • 29 oktober » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen. Op 23 november van datzelfde jaar zou hij komen te overlijden.
    • 23 november » Het Groothertogdom Luxemburg wordt losgemaakt uit de personele unie met Nederland.
    • 23 november » Koning Willem III sterft zonder mannelijke nakomelingen. Zijn enige dochter, de 10-jarige prinses Wilhelmina, volgt hem op als Koningin der Nederlanden, onder het regentschap van haar moeder, koningin Emma.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Kempen


De publicatie Stamboom de Bruijn is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
W. de Bruijn, "Stamboom de Bruijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-bruijn/I44106.php : benaderd 9 augustus 2025), "Willem van Kempen (1823-1890)".