Stamboom de Bruijn » Henricus Wilhelmus van Puijenbroek (1887-1938)

Persoonlijke gegevens Henricus Wilhelmus van Puijenbroek 

  • Hij is geboren op 16 juni 1887 in Tilburg.
    Kind Henricus Wilhelmus van Puijenbroek
    Geboortedatum 16-06-1887 Geslacht Man
    Geboorteplaats Tilburg
    Vader Jan Cornelis Jacobus van Puijenbroek
    Moeder Wilhelmina Huberta Horsten
    Gebeurtenis Geboorte Datum 16-06-1887
    Gebeurtenisplaats Tilburg Documenttype BS Geboorte
    Erfgoedinstelling Regionaal Archief Tilburg
    Plaats instelling Tilburg Collectiegebied Noord-Brabant
    Archief 16 Aktenummer 490 Registratiedatum 16-06-1887
    Akteplaats Tilburg Collectie Bron: boek, Periode: 1887
    Boek Geboorteregister 1887
  • Registratie van geboorte op 16 juni 1887.Bron 1
  • Feit: (vermelding) Bevolkingsregister.
    Geregistreerde Henricus Wilhelmus van Puijenbroek Geboortedatum 16-06-1887
    Geboorteplaats Tilburg Geslacht Man Gebeurtenis Registratie Datum 16-06-1887
    Gebeurtenisplaats Tilburg Documenttype Bevolkingsregister
    Erfgoedinstelling Regionaal Archief Tilburg Plaats instelling Tilburg
    Collectiegebied Noord-Brabant Archief 0918 Registratienummer 0047
    Pagina 176 Akteplaats Tilburg Collectie Archiefnaam:
    Bevolkingsregister Tilburg 1921-1939, Bron:
    boek, Deel: 0047, Periode: 1921-1939
    Boek Inv. nr. G047 1921-1939 Gezinskaarten - deel 47 - bladen 1-250
  • Hij is overleden op 23 maart 1938 in Enschede, hij was toen 50 jaar oud.
    Burgerlijke stand - Overlijden
    Historisch Centrum Overijssel Toegangnr: 123 Inventarisnr: 4241
    Gemeente: Enschede
    Soort akte: overlijdensakte Aktenummer: 156
    Aangiftedatum: 23-03-1938
    Henricus Wilhelmus van Puijenbroek Geslacht: M Overlijdensdatum: 23-03-1938 Leeftijd: 50
    Overlijdensplaats: Enschede
    Wilhelmina Hendrika Johanna Knippers Relatie: echtgenoot
    weduwnaar van Maria Anna van Riel
    Documenttype BS Overlijden
    Erfgoedinstelling Historisch Centrum Overijssel
    Plaats instelling Zwolle Collectiegebied Overijssel
    Archief 0123/ Registratienummer 4241 Aktenummer 156
    Registratiedatum 23-03-1938 Akteplaats Enschede
    Collectie Enschede, registers van overlijdens
  • Registratie van overlijden op 23 maart 1938.Bron 2
  • Een kind van Jan Cornelis Jacobus van Puijenbroek en Wilhelmina Huberta Horsten
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 april 2020.

Gezin van Henricus Wilhelmus van Puijenbroek

(1) Hij is getrouwd met Johanna Knippers.

Zij zijn getrouwd


(2) Hij is getrouwd met Maria Anna van Riel.

Zij zijn getrouwd op 5 mei 1914 te Tilburg, hij was toen 26 jaar oud.Bron 3

Bruidegom Henricus Wilhelmus van Puijenbroek
Geboorteplaats Tilburg Leeftijd 26 jaar
Bruid Maria Anna van Riel Geboorteplaats Tilburg Leeftijd 27 jaar
Vader van de bruidegom Jan Cornelis Jacobus van Puijenbroek
Moeder van de bruidegom Wilhelmina Huberta Horsten
Vader van de bruid Adrianus Franciscus van Riel
Moeder van de bruid Maria Anna van de Pol
Gebeurtenis Huwelijk Datum 05-05-1914
Gebeurtenisplaats Tilburg Documenttype BS Huwelijk
Erfgoedinstelling Regionaal Archief Tilburg Plaats instelling Tilburg
Collectiegebied Noord-Brabant Archief 16 Aktenummer 91
Registratiedatum 05-05-1914 Akteplaats Tilburg
Collectie Archiefnaam: Ambtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957,
Bron: boek, Periode: 1914 Boek Huwelijksregister 1914

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henricus Wilhelmus van Puijenbroek?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Henricus Wilhelmus van Puijenbroek

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henricus Wilhelmus van Puijenbroek


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. Historisch Centrum Overijssel
  3. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 juni 1887 lag rond de 17,7 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
    • 28 januari » In een sneeuwstorm in Montana worden de grootste sneeuwvlokken ooit gemeten (38 bij 20 centimeter).
    • 13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
    • 8 mei » Het Leger des Heils start zijn evangelisatiewerk in Nederland met de eerste openbare bijeenkomst in Amsterdam.
    • 12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
    • 15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
  • De temperatuur op 5 mei 1914 lag tussen 9,4 °C en 15,1 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 1,9 mm neerslag. Er was 4,9 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De eerste regelmatige luchtlijn ter wereld wordt in Florida in gebruik genomen.
    • 7 april » De 'Vereeniging tot stichting en exploitatie van vakantie-oorden in Nederland "Zomers Buiten"' wordt opgericht in Amsterdam.
    • 14 april » Mexicaanse Revolutie - voor het eerst in de geschiedenis wordt er een luchtbombardement uitgevoerd. Gustavo Salinas werpt enkele bommen op de Cañonero Guerero van generaal Huerta.
    • 15 juni » In Durrës (Albanië) sneuvelt de Nederlandse majoor Lodewijk Thomson tijdens een vredesmissie.
    • 3 augustus » (Italië) - De regering in Rome verklaart zich neutraal en weigert aan de oorlog te gaan deelnemen aan de zijde van de andere partners in het Drievoudig Verbond, Duitsland en Oostenrijk-Hongarije.
    • 15 december » Einde van de Slag bij Łódź; Rusland trekt zich terug op Moskou.
  • De temperatuur op 23 maart 1938 lag tussen 4,6 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 9,2 °C. Er was 7,4 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1938: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 24 februari » De Amerikaanse firma DuPont brengt de eerste tandenborstel gemaakt van nylon op de markt.
    • 2 september » De Republiek Hatay verklaart zich onafhankelijk van het door Frankrijk bestuurde Syrië.
    • 9 oktober » Demonstratie van de eerste hoogtemeter op basis van radiogolven, in New York.
    • 30 oktober » Het hoorspel War of the Worlds van H.G. Wells, gemaakt door Orson Welles, wordt uitgezonden op de radio in Verenigde Staten; onder de luisteraars ontstaat paniek.
    • 13 december » Honderd gedeporteerde gevangenen uit Sachsenhausen bouwen het concentratiekamp Neuengamme bij Hamburg.
    • 31 december » De Amerikaan Rolla Neil Harger ontwikkelt de Drunkometer, een apparaat dat sporen van alcohol in adem kan detecteren.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Puijenbroek


De publicatie Stamboom de Bruijn is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
W. de Bruijn, "Stamboom de Bruijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-bruijn/I41240.php : benaderd 3 februari 2026), "Henricus Wilhelmus van Puijenbroek (1887-1938)".