Stamboom de Bruijn » Jan de Nooij (1887-1940)

Persoonlijke gegevens Jan de Nooij 

  • Hij is geboren op 14 september 1887 in Ede.
  • Beroepen:
    • metaalbewerker.
    • smid.
  • Hij is overleden op 13 mei 1940 in Ede, hij was toen 52 jaar oud.
    Burgerlijke stand - Overlijden
    Gelders Archief Toegangnr: 0207 Inventarisnr: 9729
    Gemeente: Ede
    Soort akte: overlijden Aktenummer: 176 Aangiftedatum: 16-05-1940
    Jan de Nooij Geslacht: M Overlijdensdatum: 13-05-1940
    Overlijdensplaats: Ede
    geboortepl: Ede; oud 52 jaar
    Cornelia Weeda Relatie: echtgenoot
    getroffen door een "verdwaalde kogel" na een luchtgevecht
  • Registratie van overlijden op 16 mei 1940.Bron 1
  • Hij is begraven in Bennekom.Bron 2
  • Een kind van Willem de Nooij en Maria Doornebal
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 februari 2013.

Gezin van Jan de Nooij

Hij is getrouwd met Cornelia Weeda.

Zij zijn getrouwd op 13 juni 1918 te Oud Beijerland, hij was toen 30 jaar oud.Bron 3

Burgerlijke stand - Huwelijk
Nationaal Archief (Rijksarchief Zuid-Holland) Gemeente: Oud-Beijerland
Soort akte: Huwelijksakte Aktenummer: 14 Datum: 13-06-1918
Jan de Nooij Leeftijd: 30
Geboorteplaats: Ede
Cornelia Weeda Leeftijd: 28
Geboorteplaats: Oud-Beijerland

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. Maria de Nooij  1921-1922
  4. Paul de Nooij  1922-1996
  5. (Niet openbaar)
  6. (Niet openbaar)
  7. (Niet openbaar)
  8. (Niet openbaar)
  9. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan de Nooij?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan de Nooij

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. Graftombe.nl
  3. Rijksarchief Zuid-Holland

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 september 1887 lag rond de 9,1 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
    • 28 januari » In een sneeuwstorm in Montana worden de grootste sneeuwvlokken ooit gemeten (38 bij 20 centimeter).
    • 15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
    • 3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
    • 12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
    • 26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
  • De temperatuur op 13 juni 1918 lag tussen 8,0 °C en 19,2 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 4,1 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 17 maart » Bij het Overijsselse plaatsje Buurse wordt voor het eerst in Nederland zout aangeboord.
    • 14 juni » De Nederlandse regering besluit de Zuiderzeewerken te gaan uitvoeren.
    • 4 november » In Duitsland breekt een opstand uit die een einde maakt aan het keizerrijk, de Novemberrevolutie.
    • 7 november » De laatste aan shellshock lijdende soldaat wordt geëxecuteerd wegens desertie.
    • 12 november » Nederland verleent asiel aan de gevluchte Duitse keizer Wilhelm II.
    • 4 december » De Amerikaanse president Woodrow Wilson vaart naar Versailles voor de vredesbesprekingen van de Eerste Wereldoorlog. Hij is hiermee de eerste Amerikaanse president die naar het buitenland reist terwijl hij in functie is.
  • De temperatuur op 13 mei 1940 lag tussen 2,2 °C en 10,2 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 1,7 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 10 mei » Tweede Wereldoorlog: Winston Churchill wordt premier van het Verenigd Koninkrijk.
    • 13 mei » Koningin Wilhelmina ontvlucht Nederland om naar Engeland te gaan vanwege de Duitse invasie van Nederland. Prinses Juliana neemt haar kinderen mee naar Canada voor hun veiligheid.
    • 24 mei » Igor Sikorsky voert de eerste succesvolle vlucht uit met een helikopter met 1 rotor.
    • 1 juli » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub FK Inter Bratislava.
    • 1 augustus » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Albacete Balompié.
    • 11 september » Oprichting Nederlandsche SS.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Nooij

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Nooij.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Nooij.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Nooij (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom de Bruijn is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
W. de Bruijn, "Stamboom de Bruijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-bruijn/I10567.php : benaderd 10 februari 2026), "Jan de Nooij (1887-1940)".