De temperatuur op 1 juni 1908 lag tussen 12,6 °C en 27,8 °C en was gemiddeld 21,3 °C. Er was 9,0 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
15 januari » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AS Bari.
24 januari » Robert Baden-Powell richt de scouting op.
7 februari » Op de rijksmarinewerf wordt de kiel gelegd van het pantserschip De Zeven Provinciën.
21 juni » In Londen demonstreren duizenden vrouwen voor vrouwenkiesrecht.
19 juli » Oprichting in Manchester van de wereldzwembond Fédération Internationale de Natation Amateur (FINA).
15 september » Explosie in stoomketel van kolenmijn Laura te Eygelshoven, 7 doden.
Trouwdag 3 juni 1936
De temperatuur op 3 juni 1936 lag tussen 8,0 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 1,1 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
30 juni » Het boek "Gone with the wind" wordt gepubliceerd.
18 juli » Staatsgreep van Generalísimo Franco tegen de Tweede Spaanse Republiek. Begin van de Spaanse Burgeroorlog, die zou leiden tot veertig jaar dictatuur.
14 augustus » Oprichting van de Georgische voetbalclub Lokomotivi Tbilisi.
16 augustus » Sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Berlijn.
31 oktober » Eerste poging een raket te lanceren op het Jet Propulsion Laboratory.
25 november » Duitsland en Japan sluiten het Anti-Kominternpact, dat voornamelijk gericht is tegen de Komintern (Communistische Internationale) en in het bijzonder tegen de Sovjet-Unie.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: H.F. de Bres, "Stamboom de Bres", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-bres/I1097.php : benaderd 15 maart 2026), "Jan Roelof Freese (1908-)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.