De temperatuur op 15 juni 1909 lag tussen 10,6 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 2,6 mm neerslag. Er was 2,2 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
16 januari » Ernest Shackleton ontdekt de magnetische zuidpool.
8 februari » Een pont die gebruikt wordt om arbeiders over te zetten naar de glasfabriek in Diemen kantelt, waarbij acht mensen verdrinken.
16 februari » Ernest Shackleton bereikt de magnetische zuidpool.
22 april » Scheepsramp op de Zuiderzee nabij Lemmer, 7 doden.
12 september » De Duitser Max Wolf maakt de eerste fotografische opname van de komeet Halley.
7 december » Leo Baekeland verkrijgt octrooi op bakeliet.
Trouwdag 23 september 1931
De temperatuur op 23 september 1931 lag tussen 3,2 °C en 14,2 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 7,7 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
26 januari » In Groningen botst een passagierstrein uit Nieuweschans ter hoogte van de Lodewijkstraat op een rangerende goederentrein. Er vallen drie doden en vijf gewonden.
5 maart » Daniel Salamanca Urey wordt president van Bolivia.
13 mei » Verkiezing van Paul Doumer tot president van Frankrijk.
21 augustus » Oprichting van de Portugese voetbalclub FC Famalicão.
5 december » Christus Verlosserkathedraal in Moskou wordt verwoest door een order van Jozef Stalin.
9 december » Spanje wordt een republiek.
Dag van overlijden 29 maart 1986
De temperatuur op 29 maart 1986 lag tussen 4,2 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (17%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » Aruba scheidt zich af van de overige Nederlandse Antillen en wordt een autonoom onderdeel van het Koninkrijk der Nederlanden.
17 februari » Ondertekening te Luxemburg van de Europese Akte.
28 februari » Ondertekening te Den Haag van de Europese Akte.
31 maart » Een Boeing 727 van Mexicana op weg naar Puerto Vallarta vat vlam en stort neer in de bergen ten noordwesten van Mexico-Stad, 166 mensen komen om.
26 april » De Nederlandse wielrenner Steven Rooks wint de 21ste editie van de Amstel Gold Race.
29 november » Het Surinaamse leger richt een bloedbad aan in het marrondorp Moiwana. (Zie Bloedbad van Moiwana.)
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Claudia Vreugdenhil, "Stamboom De Borst", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-borst/I920.php : benaderd 13 januari 2026), "Adriaan de BORST (1909-1986)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.