Stamboom De Borst » Frederik BORST (1761-????)

Persoonlijke gegevens Frederik BORST 


Gezin van Frederik BORST

(1) Hij is getrouwd met Bertha BIJL.

Zij zijn getrouwd op 3 januari 1788 te Den helder.


Kind(eren):

  1. ? BORST  -1788
  2. Pieter BORST  1788-1835 
  3. Jan BORST  1789-????
  4. Jan BORST  1790-1842 
  5. Aagje BORST  1792-????
  6. Trijntje BORST  1794-????


(2) Hij is getrouwd met Grietje YENSES.

Zij zijn getrouwd op 11 februari 1797 te Den helder.


Kind(eren):

  1. Antje BORST  1797-1797
  2. Antje BORST  1798-????
  3. Bartag BORST  1808-1808

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Frederik BORST?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Frederik BORST

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Frederik BORST

Hendrik BORST
1683-????
Jan BORST
1728-1793

Frederik BORST
1761-????

(1) 1788

Bertha BIJL
1765-????

? BORST
-1788
Pieter BORST
1788-1835
Jan BORST
1789-????
Jan BORST
1790-1842
Aagje BORST
1792-????
(2) 1797
Antje BORST
1797-1797
Antje BORST
1798-????
Bartag BORST
1808-1808

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 11 februari 1797 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1797: Bron: Wikipedia
      • 26 februari » De Bank of England geeft het eerste bankbiljet van 1 pond uit.
      • 4 maart » John Adams wordt beëdigd als 2e president van de Verenigde Staten.
      • 12 mei » Napoleon neemt de Republiek Venetië in, wat vanaf 726 een onafhankelijk land was.
      • 11 oktober » Zeeslag bij Kamperduin
      • 22 oktober » Boven Parijs maakt André-Jacques Garnerin de eerste bekende parachutesprong.
      • 31 oktober » Frederika van Baden huwt met koning Gustaaf IV Adolf van Zweden.

    Over de familienaam BORST

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam BORST.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over BORST.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam BORST (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Claudia Vreugdenhil, "Stamboom De Borst", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-borst/I7082.php : benaderd 9 januari 2026), "Frederik BORST (1761-????)".