Stamboom De Boer » Jan van Bommel (1838-1909)

Persoonlijke gegevens Jan van Bommel 

  • Hij is geboren op 2 augustus 1838.
  • Beroep: Op gezinskaart in Broek op Langedijk staat bij beroep vermeld: kantoorbediende.
    burgemeester van broek op langendijk en zuid-scharwoude
    sinds ... notaris
    Adres: Huis 186, opgezinskaart: in 1869 woont hij op nr 164; vertrekt op 10 april 1872 met echtgenote en dochter Margaretha Louise van Bommel naar Zuid-Scharwoude. burgemeesterswoning nr 139
    Hij vertrekt weer op 12 februari 1880 naar Andijk.

    Beroepen:
    tussen 4 april 1869 en 11 juli 1877 burgemeester Broek op Langedijk en Zuid-Scharwoude.
    op 3 april 1864 candidaat notaris.
    op 26 maart 1908 notaris.
    op 29 december 1909 notaris in Andijk, Noord-Holland, Nederland.
    Woonachtig:
    tussen 13 mei 1871 en 18 juni 1871 186 Broek op Langedijk, Noord-Holland, Nederland.
    op 3 april 1864 Broek op Langedijk, Noord-Holland, Nederland.
    tussen 15 juni 1872 en 11 juli 1877 139 Zuid-Scharwoude, Noord-Holland,Nederland.
    tussen 26 maart 1908 en 29 december 1909 498 Andijk, Noord-Holland, Nederland.
    Hij is overleden op 29 december 1909 in Andijk, Noord-Holland, Nederlan.
  • Hij is overleden op 29 december 1909, hij was toen 71 jaar oud.
    Geboren op 2 augustus 1838 te Leerdam.
    Overleden op 29 december 1909 om 18.00 uur te nr. 498 te Andijk. Begraven te Andijk.
  • Een kind van Arend van Bommel en Margaretha grondhuis voormolen

Gezin van Jan van Bommel

Hij is getrouwd met Elise Catharina Böttcher.

Zij zijn getrouwd op 8 november 1869, hij was toen 31 jaar oud.

Gehuwd op 5 april 1869, LEER (PRUISEN), daarna getrouwd te Broek op Langedijk.

Kind(eren):



Notities over Jan van Bommel

Notaris: 1.1.1910: 27.4.1910: Notaris Jan van Bommel [] (71) eigen graf.
2e Notaris: 24.2.1880: Jan van Bommel, notaris, lid van 't Nut.
(* 1.10.1910) (geh. met Elise Catharina Böttcher,
* 20.5.1924.)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan van Bommel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan van Bommel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan van Bommel


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 2 augustus 1838 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen winderig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1838: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 6 januari » Samuel Morse en Alfred Vail geven de eerste demonstratie van hun telegraaf.
      • 10 augustus » Oprichting van het Bisdom Algiers in Algerije.
      • 25 augustus » Einde van het slechts tweejarige bestaan van de Confederatie van Peru en Bolivia.
      • 10 september » Première van de opera Benvenuto Cellini van Berlioz in de Opera van Parijs.
      • 13 september » Paus Gregorius XVI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Engelbertus Sterckx.
      • 16 december » Slag bij Bloedrivier: De Voortrekkers, Nederlandstalige Afrikaner boeren, onder leiding van Piet Retief verslaan de Zoeloes.
    • De temperatuur op 8 november 1869 lag rond de 9,8 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 38 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
      • 6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
      • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
      • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
      • 8 december » Paus Pius IX opent het Eerste Vaticaans Concilie.
      • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
    • De temperatuur op 29 december 1909 lag tussen 3,6 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 0,6 mm neerslag. Er was 3,3 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
      • 2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
      • 22 april » Scheepsramp op de Zuiderzee nabij Lemmer, 7 doden.
      • 20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
      • 25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
      • 28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
      • 17 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Sociedad.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Bommel


    De publicatie Stamboom De Boer is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Otto de Boer, "Stamboom De Boer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-boer/I425.php : benaderd 12 februari 2026), "Jan van Bommel (1838-1909)".