De temperatuur op 16 december 1921 lag tussen 0,4 °C en 6,8 °C en was gemiddeld 3,3 °C. Er was 1,2 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
9 februari » In Polen sterft de laatste in de vrije natuur levende wisent. In het begin van de 21e eeuw is de wisent geherintroduceerd en komt hij weer voor in het wild.
4 maart » Warren G. Harding wordt beëdigd als 29e president van de Verenigde Staten
13 maart » Mongolië verklaart zichzelf onafhankelijk van China.
24 mei » De Belgische regering verleent het stakingsrecht aan de vakbonden.
8 september » Eerste Miss America-verkiezing.
20 oktober » Frankrijk en Turkse revolutionairen sluiten het Verdrag van Ankara.
Trouwdag 28 juli 1953
De temperatuur op 28 juli 1953 lag tussen 9,0 °C en 20,5 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 8,4 uur zonneschijn (53%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
3 februari » Portugese kolonisten richten op Sao Tomé een bloedbad aan onder de Afrikaanse bevolking.
25 april » James Watson en Francis Crick publiceren in Nature de structuur van het menselijk DNA.
29 juni » Verheffing van de rooms-katholieke apostolische vicariaten Oslo (Noorwegen) en Zweden tot de bisdommen Oslo en Stockholm.
11 augustus » De eerste paal wordt geslagen voor een gemeentelijke was-, bad- en zweminrichting aan het Marnixplein in Amsterdam.
6 november » Het laatste dijkgat na de watersnoodramp van 1953 wordt gesloten bij de plaats Ouwerkerk.
9 november » Cambodja wordt onafhankelijk van Frankrijk.
Dag van overlijden 14 mei 2018
De temperatuur op 14 mei 2018 lag tussen 11,2 °C en 25,8 °C en was gemiddeld 18,7 °C. Er was 10,2 uur zonneschijn (65%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
29 maart » The Passion 2018 vindt plaats in Amsterdam-Zuidoost, het is onderdeel van de viering rond het 50-jarig jubileum van het Amsterdamse stadsdeel. Er stonden ongeveer 11.000 mensen op dit grote veld en er keken 3.151.000 mensen naar de live-uitzending.
21 juli » De Amsterdamse Noord/Zuidlijn is officieel geopend door de nieuwe burgemeester Femke Halsema, een dag later konden ook de reizigers gebruik maken van Metrolijn 52.
22 augustus » Twintig jaar na de dood van Nicky Verstappen is er op het politiebureau in Maastricht een live uitgezonden persconferentie gegeven waarin bekend werd gemaakt dat er een 'grote doorbraak is gemaakt' in de zaak. Het OM maakt bekend dat er een DNA-match is met een 55-jarige man, die ten tijde van het voorval in Simpelveld woonde. De verdachte is nog spoorloos.
26 augustus » Presentator en verslaggever Govert van Brakel (68) stopt na 42 jaar met werken voor de Nederlandse radio.
26 oktober » De finale van het eerste seizoen van The Talent Project is gewonnen door Avanaysa Neida, gezien door 894.000 kijkers.
28 december » Pauline Broekema doet haar laatste verslag voor het NOS Journaal. Ze neemt na 2000 bijdrages in 34 jaar afscheid.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan De Backer, "Stamboom De Backer - Evers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-backer-evers/I580796.php : benaderd 9 januari 2026), "Madeleine Caers (1921-2018)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.