De temperatuur op 14 september 1911 lag tussen 7,3 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 8,6 mm neerslag. Er was 2,9 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
16 maart » Oprichting van de Hongaarse voetbalclub Vasas SC Boedapest.
22 mei » In de Duitse havenstad Kiel loopt de Kaiser van stapel, het eerste turbine-lijnschip ter wereld.
31 mei » De Titanic wordt te water gelaten.
15 juni » De Tabulating Machine Corporation, de Computing Scale Corporation en de International Time Recording Company gaan verder als Tabulating Computing Recording Corporation (tegenwoordig IBM).
26 oktober » De arts Sun Yat-sen wordt uitgeroepen tot president van de Chinese republiek.
30 oktober » In Brussel vindt onder leiding van Hendrik Lorentz de allereerste Solvay-conferentie plaats.
Trouwdag 27 september 1944
De temperatuur op 27 september 1944 lag tussen 5,8 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 3,8 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 2,8 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
22 februari » Het centrum van Nijmegen wordt getroffen door een bombardement door Amerikaanse vliegers die denken dat het de Duitse stad Kleef is. Er vallen ongeveer 800 doden en de binnenstad wordt grotendeels weggevaagd.
7 september » Bij Vlissingen woedt de hevigste storm ooit in Nederland gemeten; meer dan een uur windkracht 12 met een gemiddelde snelheid van 122km/h.
17 september » Britse grondtroepen steken bij Lommel de grens over en paratroepen landen bij Eindhoven, Son, Nijmegen en Arnhem, als onderdeel van Operatie Market Garden.
31 oktober » Terugtrekkende Duitse strijdkrachten blazen de brug bij Keizersveer gedeeltelijk op.
24 december » Tijdens kerstavond wordt het Belgische troepenschip Léopoldville vlak bij Cherbourg getorpedeerd door de U 486. Zo'n 515 Amerikaanse soldaten komen hierbij om het leven, alsook 5 bemanningsleden, waaronder kapitein Charles Limbor.
31 december » Tweede Wereldoorlog: Hongarije verklaart Duitsland de oorlog.
Dag van overlijden 30 januari 1988
De temperatuur op 30 januari 1988 lag tussen 3,4 °C en 6,8 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
22 maart » De regering in Zuid-Afrika legt het oppositionele weekblad New Nation een verschijningsverbod op van drie maanden. Het is de eerste keer dat op grond van de noodtoestand een krant een verschijningsverbod krijgt opgelegd.
11 mei » KV Mechelen wint in Straatsburg de Europa Cup voor bekerwinnaars door in de finale Ajax te verslaan met 1-0 door een doelpunt van Piet den Boer.
20 juli » Martin Scorseses film The Last Temptation of Christ wordt uitgebracht en zorgt over de gehele wereld voor protesten van fundamentalistische christenen.
15 augustus » Bij een busongeluk in Noorwegen vallen zestien doden, onder wie twaalf kinderen.
18 oktober » De tropische cycloon Joan, die zware regenval met zich meebrengt, veroorzaakt in het noorden van Colombia overstromingen waardoor zeker drie mensen omkomen.
Dag van begraven 4 februari 1988
De temperatuur op 4 februari 1988 lag tussen 3,9 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 5,9 mm neerslag gedurende 4,1 uur. Er was 1,3 uur zonneschijn (14%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
24 januari » Steffi Graf wint haar eerste Australian Open. In de finale in Melbourne verslaat de West-Duitse tennisster haar Amerikaanse collega Chris Evert-Lloyd met 6-1 en 7-6.
13 februari » De Olympische Winterspelen 1988 in Calgary, Canada worden geopend.
8 mei » Herverkiezing van François Mitterrand als president van Frankrijk met 54% van de stemmen tegen 46% voor Jacques Chirac.
10 augustus » Matt Biondi scherpt bij de Olympische Spelen in Seoel zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 48,42. Het oude record (48,74) stond sinds 24 juni 1986 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
20 augustus » Het Iraanse hoofd van staat, ayatollah Khomeini accepteert resolutie 598 van de VN Veiligheidsraad. Hiermee komt een einde aan de Irak-Iranoorlog.
21 december » De rechtbank van Brussel laat beslag leggen op drie eigendommen van de Zaïrese president Mobutu Sese Seko op verzoek van het Belgische bedrijf Cotoni.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan De Backer, "Stamboom De Backer - Evers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-backer-evers/I577160.php : benaderd 1 maart 2026), "Martinus Leo Willems (1911-1988)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.