(Deed) : M Almarik van BijgaerdenAfdrukken stamboomSosa : 548.865.120 Geboren circa 1050 Overleden circa 1133 , leeftijd bij overlijden: mogelijkerwijze 83 jaar oud Relaties, kinderen, de kleinkinderen en de achterkleinkinderen Gehuwd met sosa ? ? en hun kinderen M sosa Arnulf I van Bijgaerden 1075-1136 gehuwd met sosa ? ? en hun kinderen M sosa Arnulf II van Bijgaerden ca 1100-1157 gehuwd met sosa ? ? en hun kinderen : M sosa Arnulf III van Bijgaerden 1125-1190 Notities Aantekeningen Source: Website van Leo Meerts (http://mbp.science.ru.nl/leo_meerts/genealogy/)/genealogy/) - MEERTS, Leo ) «u»«b»Geschiedenis van Groot-Bijgaarden«/u»«/b» In 1110 is sprake van Bigardis. Een afleiding van het Germaanse woord voor omheining. Later voegde men er "Groot-" aan toe, dit om een duidelijk verschil te maken met Klein-Bijgaarden. Oorspronkelijk hoorde Bijgaarden toe tot het domein van de Gentse Sint-Baafsabdij. In het begin van de 12e eeuw verscheen het geslacht Van Bijgaarden. Zij deden talrijke schenkingen aan de abdijen van Affligem en Groot-Bijgaarden. Door huwelijken tussen de twee families, kwam Bijgaarden in de tweede helft van de 14de eeuw, in het bezit van het vooraanstaand Brussels geslacht Veele alias Rongman. " Uit Winkler Prins Encyclopedie van Vlaanderen, Brussel, Elsevier 1957 De eerste bekende heer uit dit geslacht was Almarik van Bijgaarden (vermeld 1110-1133). Verschillende heren van Bijgaarden droegen de naam Arnulf. Bronnen Geboorte, overleden: Website van Leo Meerts (http://mbp.science.ru.nl/leo_meerts/genealogy/)/genealogy/) - MEERTS, Leo - ) Overzicht van de stamboom Stamboom nakomelingen Afdrukbare stambomen Eigenaar van deze stamboom : Jos TIPS (jtips).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan De Backer, "Stamboom De Backer - Evers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-backer-evers/I564461.php : benaderd 12 januari 2026), "Amelrik Van Bijgaerden (± 1060-1133)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.