2 januari » Georgia ondertekent als vierde staat de grondwet van de Verenigde Staten.
6 februari » Massachusetts ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als zesde staat.
7 april » Paus Pius VI creëert één nieuwe kardinaal.
23 mei » South Carolina wordt de achtste staat van de Verenigde Staten.
23 november » Begin van de strengste winter sinds in 1706 in Nederland met metingen werd begonnen.
28 november » Karel Christiaan van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Frederik Willem.
Dag van overlijden 25 augustus 1788
De temperatuur op 25 augustus 1788 lag rond de 15,0 °C. Er was 180 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
2 januari » Georgia ondertekent als vierde staat de grondwet van de Verenigde Staten.
9 januari » Connecticut ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 5e staat.
28 januari » De eerste Australische strafkolonie wordt gevestigd bij Botany Bay.
6 februari » Massachusetts ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als zesde staat.
7 april » Paus Pius VI creëert één nieuwe kardinaal.
28 november » Karel Christiaan van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Frederik Willem.
Dag van begraven 27 augustus 1788
De temperatuur op 27 augustus 1788 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: noorderlicht. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan De Backer, "Stamboom De Backer - Evers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-backer-evers/I561753.php : benaderd 11 januari 2026), "Guilielmus Meulemans (1788-1788)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.