Stamboom De Backer - Evers » Maria Philomena van Hanswijk (1907-1987)

Persoonlijke gegevens Maria Philomena van Hanswijk 

  • Zij is geboren op 20 mei 1907 in Gent.
  • Zij is overleden op 6 april 1987 in Gent, zij was toen 79 jaar oud.
  • Zij is begraven in Campo santo Sint Amandsberg GAND sépulture familiale.

Gezin van Maria Philomena van Hanswijk

Zij is getrouwd met Josephus Petrus Cornelius Alfred Marie - Jose Mommens.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. Monique Mommens  1936-2013
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Philomena van Hanswijk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Philomena van Hanswijk


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 mei 1907 lag tussen 1,8 °C en 14,0 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 7,6 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 21 februari » De veerboot SS Berlin breekt tijdens een storm in twee stukken op de pier van Hoek van Holland. 128 mensen komen om. Slechts zestien personen overleven de ramp.
    • 26 februari » Oprichting van de Bataafse Petroleum Maatschappij in Den Haag.
    • 15 april » Oprichting van de Argentijnse omnisportclub Unión de Santa Fe.
    • 1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.
    • 17 oktober » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Atalanta Bergamo.
    • 19 oktober » Het eerste nummer van het links-radicale dagblad De Tribune verschijnt.
  • De temperatuur op 6 april 1987 lag tussen 3,9 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 4,2 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1987: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,6 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Hana Mandlíková wint de Australian Open. In de finale in Melbourne verslaat de Tsjechische tennisster de Amerikaanse titelverdedigster Martina Navrátilová met 7-5 en 7-6.
    • 5 april » De Belgische wielrenner Claude Criquielion wint de Ronde van Vlaanderen.
    • 4 mei » De minister van buitenlandse zaken van het West-Afrikaanse land Ghana beschuldigt buurland Togo ervan 200 manschappen langs de grens samen te trekken.
    • 8 augustus » In Hechtel verbetert atleet Achmed de Kom zijn eigen Nederlands record op de 100 meter (10,49 seconden) met een tijd van 10,44 seconden.
    • 3 september » Bij de WK atletiek in Rome verbetert de Oost-Duitse atleet Thomas Schönlebe het Europese record op de 400 meter: 44,33 seconden.
    • 13 september » In Londen wint de Nederlandse vrouwenhockeyploeg de Europese titel door gastland Engeland in de finale na strafballen te verslaan.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1903 » Oscar Castelo, Filipijns jurist en politicus († 1982)
  • 1905 » Gerrit Achterberg, Nederlands dichter († 1962)
  • 1906 » Giuseppe Siri, Italiaans kardinaal-aartsbisschop van Genua († 1989)
  • 1906 » Lyda Roberti, Pools-Amerikaans filmactrice, zangeres en radioster († 1938)
  • 1908 » James Stewart, Amerikaans acteur en militair († 1997)
  • 1910 » Algisto Lorenzato, Braziliaans voetballer bekend als Batatais († 1960)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Hanswijk


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jan De Backer, "Stamboom De Backer - Evers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-backer-evers/I554987.php : benaderd 3 februari 2026), "Maria Philomena van Hanswijk (1907-1987)".