De temperatuur op 13 maart 1910 lag tussen 1,2 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 3,9 °C. Er was 1,1 mm neerslag. Er was 5,6 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
23 januari » Het vissersschip MD 1 uit Middelharnis zinkt tijdens een storm, 13 doden.
15 april » Charles Daniels scherpt in New York zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.02,8. Het oude record stond sinds 20 juli 1908 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
25 mei » Expositie van Les Indépendants in Parijs.
1 juli » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Ispahan (Isfahan) in Fars tot aartsbisdom Ispahan (Latijn).
5 oktober » Portugal wordt een republiek na een coup tegen koning Emanuel II.
3 december » Demonstratie van de eerste neonlamp, door Georges Claude.
Dag van overlijden 6 augustus 1912
De temperatuur op 6 augustus 1912 lag tussen 8,6 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 3,1 mm neerslag. Er was 3,4 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
1 januari » In China wordt de republiek uitgeroepen.
5 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Modena FC.
5 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Ried.
29 mei » De première van het ballet L'après-midi d'un faune van Claude Debussy door het Ballets Russes eindigt in een schandaal.
16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.
20 juli » De Amerikaanse zwemmer Duke Kahanamoku verbetert in Hamburg het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.01,6. Het oude record (1.02,4) stond sinds 6 april van hetzelfde jaar op naam van de Duitser Kurt Bretting.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Dirk Baas, "Stamboom Daniels", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-daniels/I167.php : benaderd 8 augustus 2025), "David Deverman (1910-1912)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.