Stamboom Familie Croon uit Rozendaal » Hendrikien Jans Janke Jans (1740-1810)

Persoonlijke gegevens Hendrikien Jans Janke Jans 

Bronnen 1, 2

Gezin van Hendrikien Jans Janke Jans

Zij is getrouwd met Willem Johannes Willems Willems.

Zij zijn getrouwd op 11 februari 1759 te Ureterp, zij was toen 19 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Aafke Willems Poede  1766-1846 


Notities over Hendrikien Jans Janke Jans

Ooststellingwerf overlijden/begraven 1810Overleden: Hendrikje Jans, oud 76 jaarDatum : 25 augustus 1810Plaats : Haule


 



Gestandaardiseerde namen (voornaam en patroniem):Persoon


: HENDRIK



JE JANS



 



Bron:Collectie Doop-, Trouw-, Begraaf- en Lidmaatboeken (DTBL)Grietenij Ooststellingwerf, register van overledenen Aengwirden, Schoterland enOost- en Weststel


lingwerf 1806-1810Inventaris



nr.: 546Op microfiche beschikbaar op de studiezaal van Tresoar



 



-----------------------------------------------------------------------Ooststellingw


erf, dopen, doopjaar 1739Dopeling: HendrikjenGe



doopt op 21 juni 1739 in LangedijkeDochter van Jan Hendriks, meester timmerman in Elsloo en niet genoemde moeder



 



Gestandaardisee


rde namen (voornaam en patroniem):Dopeling : HENDRIKJEVader : J



AN HENDRIKS



 



Bron:



 



Collectie Doop-, Trouw-, Begraaf- en Lidmaatboeken (DTBL)



 




Herv. gem. Makkinga, Elsloo en Langedijke, doop 1732-1811



 



Inventarisnr. : DTB 549



 



Op microfiche b



eschikbaar op studiezaal Tresoar

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrikien Jans Janke Jans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrikien Jans Janke Jans

Hendrikien Jans Janke Jans
1740-1810

1759

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. JosKolle Web Site, Jos Kolle, Hendrikien Jans Janke Jans, 31 augustus 2011
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com

    Familiesite: JosKolle Web Site

    Stamboom: Stamboom Kolle_Costers 2011
  2. Maria Paulina Baukje Poede ancestry Web Site, Baukje Poede, Hendrikien Janke Kooi, 18 augustus 2011
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com

    Familiesite: Maria Paulina Baukje Poede ancestry Web Site

    Stamboom: Maria Paulina Baukje ancestry

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 augustus 1810 lag rond de 20,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1810: Bron: Wikipedia
    • 28 april » Keizer Napoleon Bonaparte reist vanuit Brussel via het Kanaal naar Willebroek tot in de Rupel. Hier schouwt hij de "oorlogsbodems" die in de rivier voor anker liggen. Na de schouwing reist hij over de weg verder naar Antwerpen.
    • 16 september » Grito de Dolores: Miguel Hidalgo roept op tot onafhankelijkheid voor Mexico.
    • 18 september » Eerste Junta in Chili. Alhoewel het de bedoeling was dat de Junta alleen de macht had tijdens de afwezigheid van de koning was het in feite de eerste stap naar onafhankelijkheid van Spanje, en het wordt ook om deze reden herdacht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Jans

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Jans.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Jans.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Jans (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Huib Croon, "Stamboom Familie Croon uit Rozendaal", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-croon/I793.php : benaderd 15 januari 2026), "Hendrikien Jans Janke Jans (1740-1810)".