De temperatuur op 5 januari 1925 lag tussen 4,1 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 4,3 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
14 maart » John Jacobs, Engels golfspeler († 2017)
21 maart » Wolfgang Pauli publiceert zijn "uitsluitingsprincipe".
21 mei » Heiligverklaring en uitroeping tot kerkleraar van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
21 augustus » De Nederlandse voetbalclub FC Emmen wordt opgericht.
16 september » Oprichting Rotterdamse hockeyclub HC Rotterdam.
30 oktober » John Logie Baird schiet in Londen de eerste tv-beelden.
Dag van overlijden 23 februari 2015
De temperatuur op 23 februari 2015 lag tussen 2,7 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was 2,8 mm neerslag gedurende 3,4 uur. Er was 4,2 uur zonneschijn (40%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
14 juni » De Franse tennisser Nicolas Mahut wint voor de tweede keer het ATP-toernooi van Rosmalen. Bij de dames wint de Italiaanse Camila Giorgi de Topshelf Open in Rosmalen en daarmee haar eerste WTA-titel.
4 juli » Het Chileens voetbalelftal wint de 44ste editie van de strijd om de Copa América door buurland Argentinië in de finale na strafschoppen te verslaan.
12 augustus » De Zweed Hans Backe wordt aangesteld als bondscoach van het Fins voetbalelftal, als opvolger van de ontslagen Mixu Paatelainen.
28 september » Een totale maansverduistering vindt plaats.
1 november » Minstens vijftien mensen, onder wie zeker één parlementariër en een generaal, worden gedood bij een aanval op een populair hotel in de Somalische hoofdstad Mogadishu.
13 november » Aanslagen in Parijs; in totaal 131 mensen komen om het leven bij een zestal gecoördineerde terroristische aanslagen. Islamitische Staat eist de verantwoordelijkheid op.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Drs. R.A. Corbeij, "Stamboom Corbey", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-corbey/I413.php : benaderd 29 december 2025), "Christiaan Hendrik Joseph "Chris" Corbeij (1925-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.