Stamboom Cooper, Kooper, Oostwal, Robert, Ooteman en Blokland » Cornelia Ooteman (1848-????)

Persoonlijke gegevens Cornelia Ooteman 


Gezin van Cornelia Ooteman

(1) Zij is getrouwd met Pieter Duijn.

Zij zijn getrouwd op 23 april 1868 te Gemeente Grootebroek en Lutjebroek, zij was toen 20 jaar oud.Bron 2

haar ouders waren beide al overleden.
ze werd bijgestaan door Reinder Ooteman (broer van haar vader Jan) en Luitje Timmerman, bouwman als toeziend voogd.
Getuigen:
Jan Duijn, bouwman, 23 jaar, Lutjebroek, broer van bruidegom
Willem Reus, bouwman, 42 jaar, Grootebroek, oom van de bruidegom
Jan Tulp, bouwman, 26 jaar, Lutjebroek,broeder??
Bastiaan Ooteman, 23 jaar, Lutjebroek, neef der bruid

Kind(eren):

  1. Trijntje Duijn  1873-????
  2. Reinoutje Duijn  1875-????
  3. Geertje Duijn  1877-1877
  4. Geertje Duijn  1878-????
  5. Reijnouwtje Duijn  1880-1880
  6. Jan Duijn  1881-????
  7. Geertje Duijn  1883-1883
  8. Geertje Duijn  1885-1926


(2) Zij is getrouwd met Nicolaas van Baar.

Zij zijn getrouwd op 29 juli 1887 te Grootebroek, zij was toen 39 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Maartje van Baar  1888-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelia Ooteman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelia Ooteman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelia Ooteman

Volker Mooij
1795-1830
Jan Ooteman
1821-1853
Geertje Mooij
1822-1850

Cornelia Ooteman
1848-????

(1) 1868

Pieter Duijn
1848-< 1887

Geertje Duijn
1877-1877
Geertje Duijn
1878-????
Jan Duijn
1881-????
Geertje Duijn
1883-1883
Geertje Duijn
1885-1926
(2) 1887

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. family search, boeken
    2. fS Huwelijken 1843-1882 Grootebroek Noord holland
    3. Stamboom Rijn - van Vegten (Geneanet)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 31 januari 1848 lag rond de 2,0 °C. Er was 440 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • In het jaar 1848: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 24 januari » Grote goudvondst in Californië. Begin van de Californische goldrush.
      • 2 februari » De Vrede van Guadalupe Hidalgo wordt getekend, waardoor er een eind komt aan de Mexicaans-Amerikaanse Oorlog.
      • 21 februari » Duitsland - Karl Marx publiceert het Manifest van de Communistische Partij.
      • 15 maart » In Hongarije breekt een opstand uit tegen de Habsburgse monarchie.
      • 28 augustus » Ondertekening Nederlandse Grondwet door koning Willem II
      • 2 december » Frans Jozef I wordt keizer van Oostenrijk.
    • De temperatuur op 29 juli 1887 lag rond de 26,7 °C. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 49%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 28 januari » In een sneeuwstorm in Montana worden de grootste sneeuwvlokken ooit gemeten (38 bij 20 centimeter).
      • 15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
      • 22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
      • 8 mei » Het Leger des Heils start zijn evangelisatiewerk in Nederland met de eerste openbare bijeenkomst in Amsterdam.
      • 3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
      • 1 september » Oprichting van de Elektrotechnische Fabriek N.V., later Getronics genaamd, door Groeneveld en van der Pol.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Ooteman

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ooteman.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ooteman.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ooteman (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Marieke Cooper, "Stamboom Cooper, Kooper, Oostwal, Robert, Ooteman en Blokland", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-cooper/I2953.php : benaderd 29 december 2025), "Cornelia Ooteman (1848-????)".