De temperatuur op 22 april 1915 lag tussen -0,8 °C en 11,3 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 9,6 uur zonneschijn (67%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
25 januari » Alexander Graham Bell voert het eerste transcontinentale telefoongesprek, van New York naar San Francisco
16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
20 februari » (VS) - Onder het motto Panama-Pacific wordt in San Francisco de 20e wereldtentoonstelling geopend.
7 mei » De RMS Lusitania wordt getorpedeerd door een Duitse onderzeeboot.
9 september » Een Duitse zeppelin bombardeert Londen.
14 september » De gemeente Amsterdam stelt de Gemeentelijken Woningdienst in, met Arie Keppler als directeur, die wordt belast met het aanpakken van de woningnood en van de krottenwijken in de binnenstad.
Trouwdag 10 juli 1945
De temperatuur op 10 juli 1945 lag tussen 14,7 °C en 25,7 °C en was gemiddeld 19,2 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
23 februari » Amerikaanse mariniers planten de vlag op Iwo Jima.
11 maart » Bảo Đại roept de onafhankelijkheid van Vietnam uit.
16 april » Tweede Wereldoorlog: Bevrijding van de Joodse gevangenen in Buchenwald
20 mei » Canadese troepen arriveren op Texel; einde Opstand van de Georgiërs.
28 augustus » In Argentinië wordt de krant Clarín opgericht.
13 november » Soekarno wordt gekozen tot president van de republiek Indonesië.
Dag van overlijden 9 september 1997
De temperatuur op 9 september 1997 lag tussen 10,5 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 4,0 uur zonneschijn (30%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
31 maart » De centrum-linkse regering van de Indiase premier Deve Gowda wankelt, nu de Congrespartij weigert hem nog langer gedoogsteun te geven.
1 juni » De socialisten winnen de Franse verkiezingen. Lionel Jospin wordt door president Jacques Chirac benoemd tot premier van Frankrijk.
7 september » Eerste vlucht van een Lockheed Martin F-22 Raptor, een tactische luchtoverwichtsjager, gebouwd voor de USAF.
26 september » Garuda Indonesia-Vlucht 152, een Airbus A300 van Garuda Indonesia afkomstig uit Jakarta stort neer bij Medan. Alle 234 inzittenden komen om het leven.
6 november » De gemeenteraad van Vlaardingen hernoemt de Moermanlaan in Hoogstad vanwege vermeend antisemitisme van Cornelis Moerman.
6 december » Een Russisch Antonov AN-124 vrachtvliegtuig stort neer op een appartementencomplex bij Irkoetsk in Siberië, waarbij 67 personen omkomen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jeroen Stoop, "Stamboom Cion", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-cion/I103.php : benaderd 18 februari 2026), "Antonia Cornelia Maria (Tonny) Stoop (1915-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.