Hij had een relatie met Athilde Athildis des SICAMBRES d'ALÉMANIE.Bron 4
Kind(eren):
Gennobaud of Genebaud was een koning van de Franken "aan de kust van deoceaan" aan het einde van de 3e eeuw. Zijn vader heette Marcomir van Toxandrië. Zij zijn de eerste Frankische leiders.
De Franken: De Franken waren een verbond van Germaanse volkeren dat in de eerste helft van de 3e eeuw werd opgericht als reactie op de oprichting van het verbond van de Alemannen. In 241 werd een eerste Frankischeinval, waarschijnlijk door de Chatten, afgeslagen door Aurelianus, diezevenhonderd Franken doodde en er driehonderd gevangen nam, die vervolgens als slaaf werden verkocht.
De Alemannen: Bond van Germaanse volkeren, voornamelijk Suebiërs, die zich eerst vestigden aan de midden- en benedenloop van de Elbe en later langs de Main.
De Chatten: een oud Germaans volk dat zich aan het begin van de christelijke jaartelling vestigde in het gebied van de bovenloop van de Wezer en de Eder. Als formidabele infanteristen gaven zij de basis voor het huidige Hessen en Frankenland ten noorden van de Main. Men neemt aan datde Bataven een afstammeling zijn van de Chatten.
Franken: is een geografisch en historisch gebied in het zuiden van Duitsland.
Carasius was een Romeinse officier uit de Menapiërs (Belgische volkeren) die door de keizer was belast met de verdediging van Gallië tegen aanvallen van Saksen en Franken. Hij gaf er echter de voorkeur aan, in samenwerking met laatstgenoemden, hen vrij te laten opereren en de buit telaten delen. Op het punt van ontslag en veroordeling trok Carasius, die de Romeinse vloot beheerste, zich terug naar Brittannië en liet zich daar tot keizer uitroepen (286).
Maximianus, de pas gekroonde keizer, reisde naar Gallië om de opstand neer te slaan, maar kon in Brittannië niet opereren zonder de steun van de vloot, loyaal aan Carasius. Op 1 januari 287, tijdens de festiviteiten ter gelegenheid van zijn consulaat, werd hij geïnformeerd over een Frankische inval, die hij onmiddellijk afsloeg. Gesteund door Carasius, die zijn bondgenoot was geworden, waren de Franken de Rijn overgestokenom het eiland Batavia en het Scheldegebied te bezetten, gebieden binnen het Rijk, maar vrijwel onbezet door de Romeinen. Carasius beheerste Portus Itius (Boulogne-sur-Mer) al, en deze Frankische kolonisatie stelde hem in staat drie belangrijke waterwegen te beheersen: de Rijn, de Maas en de Schelde, wat Maximianus in staat stelde deze binnen te vallen.
Ter voorbereiding op de herovering van Brittannië moest Maximianus een van deze twee regio's onderwerpen en viel hij de Rijnmonding aan. Hij leidde zijn legioenen daarheen, verwoestte het platteland en wist al snel de overgave te verkrijgen van de barbaren, die, onder leiding van hunkoning Gennebaud, trouw zwoeren aan de keizer. Hij verleende hen een vredesverdrag (foedus) dat hen machtigde in de bezette gebieden onder Romeins gezag te blijven (288). De Franken lieten vervolgens al hun Romeinse gevangenen vrij. Maximianus liet echter soldaten en ambachtslieden daar achter om een vloot te bouwen tegen Carasius, maar de expeditie mislukte. Pas vijf jaar later, in 293, bezette Constantijn Chlorus Brittannië, kort na de moord op Carasius en na de herovering van Portus Itius en de onderwerping van de Franken, die hun verdrag hadden verbroken.
Het is onbekend uit welk volk Gennebaud afkomstig is. Vroege hypothesensuggereerden dat hij een Chamasse was, het volk dat de Frankische Ligavormde, en vervolgens een Bructeri, aangezien Maximianus' verschillende militaire campagnes plaatsvonden tegenover Keulen, waar dit volk woonde. Meer recent, gebaseerd op de uitdrukking "koning der Franken aan deoevers van de Oceaan", gebruikt door een Romeinse panegyrist, heeft Jean Pierre Poly geopperd dat hij een Chauci was.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen