Stamboom Ceulemans » Ferdinandus Christianus van Aelst (± 1779-1839)

Persoonlijke gegevens Ferdinandus Christianus van Aelst 

  • Hij is geboren rond 15 februari 1779 in Antwerpen.
  • Beroepen:
    • van 1815 tot 1838 kleermaker.Bron 1
    • in het jaar 1839 arbeider.Bron 2
  • Woonachtig:
    • in het jaar 1815: Sectie 1 nr.364, Antwerpen, België.Bron 3
    • in het jaar 1839: Sectie 2 nr.1168, Antwerpen, België.Bron 4
  • Hij is overleden op 15 september 1839 in Antwerpen.Bron 5
    Aangifte werd gedaan door Eduardus Joannes Carolus Marshall, commissaris van poltie, 48 jaar oud, en door Petrus Rombouts, veldwachter van de 5° wijk, 33 jaar oud, beide te Antwerpen gehuisvest. De comparanten hebben de akte getekend.
    Oorzaak: werd overleden gevonden
    Tijdstip: 16:00
  • Registratie van overlijden op 27 september 1839.Bron 5
  • Een kind van Joannes Baptista van Aelst en Isabella van Keulen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 3 oktober 2019.
Is geassocieerd met gebeurtenis op 22 augustus 1839 van Isabella Maria van Aelst.

Gezin van Ferdinandus Christianus van Aelst

Hij is getrouwd met Anna Maria Janssens.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Ferdinandus Christianus van Aelst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Ferdinandus Christianus van Aelst

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Ferdinandus Christianus van Aelst

Ferdinandus Christianus van Aelst
± 1779-1839


Anna Maria Janssens
± 1791-< 1838


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. geboorte- en huwelijksakte zoon Adrianus Ferdinandus Philippus
  2. geboorteakte kleindochter Isabella Maria Van Aelst en zijn eigen overlijdensakte
  3. geboorteakte zoon Adrianus Ferdinandus Philippus
  4. overlijdensakte
  5. Familysearch.org/Belgium, Antwerp, Civil Registration, 1588-1909/Antwerpen/Overlijdens 1839/Image 387/148°blad/akte nr.1766

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 september 1839 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Louis Daguerre neemt de eerste foto van de maan.
    • 6 januari » De Night of the Big Wind, een zware storm, trekt over Ierland.
    • 23 mei » Aguascalientes (Mexico) wordt tot staat verheven.
    • 17 juni » Koning Kamehameha III van Hawaï verleent de Rooms-katholieken onder Franse druk godsdienstvrijheid.
    • 30 augustus » Adolf van Luxemburg wordt de, wat later zou blijken, laatste hertog van Nassau.
    • 20 september » De eerste Nederlandse spoorweg, tussen Haarlem en Amsterdam, wordt in gebruik genomen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Aelst


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Micheline Ceulemans, "Stamboom Ceulemans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ceulemans/I357.php : benaderd 8 augustus 2025), "Ferdinandus Christianus van Aelst (± 1779-1839)".