Stamboom Bus-vanden Elsen » Jakobje van den Akker (1788-1803)

Persoonlijke gegevens Jakobje van den Akker 

Bron 1

Gezin van Jakobje van den Akker


Notities over Jakobje van den Akker



Weststellingwerf, dopen, doopjaar 1788
Geboren in Sonnega
Gedoopt op 10 juli 1788 in Oldeholtpade
Dopeling: Jacoba, dochter
 ; Vader: Jochem Jansen
 Moeder: Wybrich Jacobs
Aanwezig: Aafken Jans

   Opm.: Getuige is grootmoeder van moeders kant

Gestandaardiseerde namen:
Dopeling: JAKOBJE
  Vader: JOCHEM JANS
 Moeder: WIEBRICHJE JAKOBS
Aanwezig: AAFKE JANS

Bron:
Collectie Doop-, Trouw-, Begraaf- en Lidmaatboeken (DTBL)
R.K. par. Oldeholtpade en Wolvega, doop 1692-1812
Inventarisnr. : DTB 780
Op microfiche beschikbaar op studiezaal Tresoar

Wijzigingsdatum: 16-1-2007

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jakobje van den Akker?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jakobje van den Akker

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jakobje van den Akker


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Website Ben de Vries, Ben de Vries, Jakobje van den Akker, 11 november 2015
      Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
      Stamboom op MyHeritage.com
      Familiesite: Website Ben de Vries
      Stamboom: ben_book_NL

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 10 juli 1788 lag rond de 21,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1788: Bron: Wikipedia
      • 2 januari » Georgia ondertekent als vierde staat de grondwet van de Verenigde Staten.
      • 28 januari » De eerste Australische strafkolonie wordt gevestigd bij Botany Bay.
      • 6 februari » Massachusetts ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als zesde staat.
      • 1 juni » Kapitein William Bligh licht het anker in de Valsbaai en zet koers naar de Oost met zijn schip de HMAV Bounty.
      • 23 november » Begin van de strengste winter sinds in 1706 in Nederland met metingen werd begonnen.
      • 28 november » Karel Christiaan van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Frederik Willem.
    • De temperatuur op 3 februari 1803 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken sneeuw. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1803: Bron: Wikipedia
      • 25 februari » De Rijksdag van het Heilige Roomse Rijk houdt haar laatste zitting te Regensburg.
      • 22 maart » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Breda in Nederland.
      • 17 mei » Karel Willem van Nassau-Usingen wordt opgevolgd door zijn broer Frederik August.
      • 29 september » Zaligverklaring van kardinaal Giuseppe Maria Tomasi.
      • 30 november » Spanje staat het Louisiana-gebied af aan Frankrijk.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van den Akker


    De publicatie Stamboom Bus-vanden Elsen is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hans Bus, "Stamboom Bus-vanden Elsen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bus/I18028.php : benaderd 23 januari 2026), "Jakobje van den Akker (1788-1803)".