Stamboom Bus-vanden Elsen » Metje (Metting) Geerts (Martha) de Boer (Middeldorp) (1754-1828)

Persoonlijke gegevens Metje (Metting) Geerts (Martha) de Boer (Middeldorp) 

Bron 1

Gezin van Metje (Metting) Geerts (Martha) de Boer (Middeldorp)

Zij is getrouwd met Willem Cornelisz Laagland.

Zij zijn getrouwd op 8 oktober 1775 te St. Johannesga-Delfstrahuizen, zij was toen 21 jaar oud.


Kind(eren):



Notities over Metje (Metting) Geerts (Martha) de Boer (Middeldorp)

S.Johs.Schaafsma schrijft:

Metten Geerts de Boer ook genaamd Martha Middeldorp en Machtilda, geboren in Zuidveen, gedoopt op 29 januari 1754 in Steenwijkerwold, overleden op 9 januari 1828 in Heerenveen Het Meer, 73 jaar oud, dochter van Geert Franses en Grietje Hendriks. Zij is overleden des avonds te zeven uren in het huisnummer 26 in Het Meer. Metten is getrouwd op 24 september 1775 in Haskerland (gerecht), getrouwd op 8 oktober 1775 in Joure Haskerland voor de kerk (rooms-katholiek), op 21-jarige leeftijd met Willem Cornelis Laagland ook genaamd Wilhelmus (23 jaar oud), geboren in Ankeveen, gedoopt op 7 mei 1752 aldaar (rooms-katholiek), overleden op 17 september 1826 in Schoterland, 74 jaar oud, veenwerker en turfmaker, zoon van Cornelis Gerrits Dierte Laagland en Steventie Janse van Cuylenborg. Uit dit huwelijk:
1 Steventje Willems Laagland, geboren in Nijehaske, gedoopt op 10 augustus 1776 in Joure Haskerland (rooms-katholiek) (doopgetuige was Lutger Geerts).

2 Gerardus Willems Laagland, geboren in Scharmer Groningen, gedoopt op 31 maart 1778 in Kleine Meer

Groningen (rooms-katholiek), overleden voor 1789, hoogstens 11 jaar oud.

3 Grietje Willems Laagland ook genaamd Margaretha, geborenin Scharmer Groningen, gedoopt op

15 februari 1780 in Kleine Meer Groningen (rooms-katholiek).

4 Jantje Willems Laagland, geboren in het jaar 1785 in Nijehaske, gedoopt in het jaar 1785 in Heerenveen

(rooms-katholiek), overleden op 20 februari 1853 in Luinjeberd, 68 jaar oud, wonende in Terband en in

Luinjebert. Van Jantje Willems, mijn voormoeder, is in tegenstelling met haar overige broers en zusters de doop niet

aangetroffen. Vanuit andere akten blijkt dat zij wel degelijk in dit gezin thuishoort. Zij is overleden op 20 maart 1853

in den laten avond ten half twaalf ure te Luinjeberd in de huizinge nummer 26. Jantje is getrouwd op 22 mei 1808

in Schoterland, getrouwd in mei 1808 in Heerenveen Het Meer voor de kerk (rooms-katholiek), op

23-jarige leeftijd met Harmen Hendrik Berends Lienesch ook genaamd Lenes en Lenos, geboren in Sint

Johannesga, gedoopt op 20 februari 1775 in Joure Haskerland (rooms-katholiek), volgt XIII-u, blz. 279.

5 Geertje Willems Laagland, geboren in Oudehaske, gedoopt op 13 september 1787 in Joure Haskerland

(rooms-katholiek) (doopgetuige was Jan Doll), volgt onder XIII-at, blz. 285.

6Corneliske Willems Laagland, geboren in Nijehaske, gedoopt op 13 september 1787 in Joure Haskerland

(rooms-katholiek) (doopgetuige was Gerrit Laagland). Tweeling met Geertje. Corneliske is getrouwd op

29 januari 1809 in Schoterland, getrouwd op 29 januari 1809 in Heerenveen Het Meer voor de kerk (roomskatholiek),

op 21-jarige leeftijd met Wilhelmus Wittendorp (ongeveer 29 jaar oud), geboren rond 1780 in

Rohel.

7 Geert Willems Laagland, geboren in Oudehaske, gedoopt op 26 november 1789 in Joure Haskerland

(rooms-katholiek) (doopgetuige was Lutske Geerts), volgt onder XIII-au, blz. 286.

8 Cornelis Willems Laagland, geboren in Nijehaske, gedoopt op 17 november 1791 in Joure Haskerland

(rooms-katholiek) (doopgetuige was Steventje Gerrits). Direct na geboorte overleden.

9 Stientje Willems Laagland, geboren in Terband, gedoopt op 23 november 1795 in Joure Haskerland

(rooms-katholiek) (doopgetuige was Cornelia Pieters), wonende in Langezwaag. Stientje is getrouwd op

2 november 1815 in Heerenveen Schoterland, op 19-jarige leeftijd met Foeke Ages Kroontje (20 jaar oud),

geboren in het jaar 1795 in Heerenveen, schipper,zoon van Age Alles Kroontje (XII-hy, blz. 242) en Gerbrig

Foekes van der Pol.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Metje (Metting) Geerts (Martha) de Boer (Middeldorp)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Metje (Metting) Geerts (Martha) de Boer (Middeldorp)

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Metje (Metting) Geerts (Martha) de Boer (Middeldorp)


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Wim Boddeke Web Site, Wim Boddeke, Metje (Metting) Geerts (Martha) de Boer (Middeldorp), 11 april 2012
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com
    Familiesite: Wim Boddeke Web Site
    Stamboom: Wim Boddeke - 2011-05-15 19-34-20

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 oktober 1775 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: regen betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1775: Bron: Wikipedia
    • 13 januari » Eerste opvoering van de opera La finta giardiniera van Wolfgang Amadeus Mozart in München.
    • 15 februari » Kardinaal Giovanni Angelo Braschi wordt gekozen tot Paus Pius VI.
    • 22 februari » Bisschopswijding en kroning van Paus Pius VI in Rome.
    • 2 mei » Benjamin Franklin voltooit zijn studie van de Golfstroom.
    • 11 juni » Koning Lodewijk XVI van Frankrijk wordt tot koning gekroond.
    • 21 juni » Karel van Nassau-Usingen wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Willem.
  • De temperatuur op 9 januari 1828 lag rond de -3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1828: Bron: Wikipedia
    • 5 januari » De eerste editie van het Algemeen Handelsblad komt in Amsterdam van de persen.
    • 14 april » Eerste editie van Noah Websters woordenboek.
    • 22 mei » In Zeeland wordt begonnen met geregelde veerdiensten.
    • 26 mei » De mysterieuze Kaspar Hauser duikt op in Neurenberg.
    • 11 augustus » Ranavalona I wordt koningin van het Koninkrijk Madagaskar.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Boer (Middeldorp)


De publicatie Stamboom Bus-vanden Elsen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Bus, "Stamboom Bus-vanden Elsen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bus/I11148.php : benaderd 27 januari 2026), "Metje (Metting) Geerts (Martha) de Boer (Middeldorp) (1754-1828)".