Stamboom Bunck » Louis Simon Alphonse Leon "Louis" Schwarz (1896-1968)

Persoonlijke gegevens Louis Simon Alphonse Leon "Louis" Schwarz 

  • Roepnaam is Louis.
  • Hij is geboren op 7 juni 1896 in Amsterdam.
  • Beroep: zanger, pianist, tekstschrijver en componist.
    Louis Noiret was de artiestennaam van Louis Schwarz. Met zijn vrouw Poly vormde hij jarenlang een duo. In de jaren voor de tweede wereldoorlog schreef hij al composities vor anderen, zoals Anton Beuving, de grote man van Ketelbinkie. Tijdens de mobilisatie had hij groot succes met zijn creatie "Kobus Kuch". De grootste ster die hij ontdekte was Johnny Jordaan, voor wie hij o.a. het succesnummer "Bij ons in de Jordaan" schreef.
  • Hij is overleden op 24 april 1968 in Amsterdam, hij was toen 71 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 maart 2015.

Gezin van Louis Simon Alphonse Leon "Louis" Schwarz

Hij is getrouwd met Maria Margaretha van der Poll.

Zij zijn getrouwd.


Notities over Louis Simon Alphonse Leon "Louis" Schwarz

Artiestennaam: Louis Noiret
Hij was vanaf 1920 pianist bij het cabaretgezelschap van Jean-Louis Pisuisse.
Met zijn vrouw Polly vormde hij jarenlang een duo.
Zie info bij zijn echtgenote.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Louis Simon Alphonse Leon "Louis" Schwarz?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 juni 1896 lag rond de 18,0 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 69%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Première van de opera La bohème van Giacomo Puccini in Turijn, onder leiding van Arturo Toscanini.
    • 1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
    • 5 april » Opening van de eerste moderne Olympische Spelen in Athene, Griekenland. Zie ook 6 april.
    • 15 april » Einde van de eerste moderne Olympische Spelen, zie Olympische Zomerspelen 1896.
    • 16 augustus » Skookum Jim Mason vindt een rijke goudader in Klondike (Noordwest Canada). Binnen een jaar komen minstens 50.000 mensen hun geluk beproeven.
    • 13 september » Paus Leo XIII verklaart in zijn apostolische brief Apostolicae Curae de priester- en bisschopswijdingen en Apostolische successie in de Kerk van Engeland ongeldig.
  • De temperatuur op 24 april 1968 lag tussen 3,1 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 7,4 uur zonneschijn (51%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1968: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,7 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Nederland start met kleurentelevisie-uitzendingen.
    • 13 januari » Johnny Cash neemt de eerste van zijn live "gevangenis-LP's" op, At Folsom Prison in Folsom State Prison.
    • 22 januari » Première van de musical Jacques Brel is alive and well and living in Paris in New York.
    • 4 april » Moord op Martin Luther King door de blanke sluipschutter James Earl Ray.
    • 7 juni » Legoland Billund wordt officieel geopend.
    • 1 juli » Oprichting van profvoetbalclub Fortuna Sittard na een fusie tussen Fortuna '54 en RKSV Sittardia.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schwarz

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schwarz.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schwarz.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schwarz (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Bunck is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
L. Bunck, "Stamboom Bunck", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bunck/I1821.php : benaderd 4 februari 2026), "Louis Simon Alphonse Leon "Louis" Schwarz (1896-1968)".