Stamboom Bulthuis » Roelof Warmolts Cruisen (± 1641-< 1698)

Persoonlijke gegevens Roelof Warmolts Cruisen 

  • Hij is geboren rond 1641 in Zuidlaren.
  • (Persoonlijk) .
    -Dat sij als naeste voor haer hooft en ghij door recht van representatie in den hoofde van u vooroverleden vader erfgenamen geworden sijn beneffens u broer Warmolt Crusen tot Suitlaren".
    Hindrikje Cruse is op 6-6-1673 eiser tegen Roelef Cruse van Glimmen, 32 jaar oud.. Roelef moet een aantal vragen beantwoorden: "
    -Dat sal. Egbert en Jan Crusen tot Suitlaren uwe (=Roelef Cruse) oomen van u vaders sijde en des interrogantinnen broeders sijn gewest. Affirmat.
    -Beide voor ongeveer 3 maenden tot Suitlaren overleden. Affirmat.
    -Sonder kinderen of descendenten. Affirmat.
    Jan Cruise, Jan Pieters Hemsinge, Willem Brans nom. ux. en als hoofdmomber over de kinderen van Roelof Cruise bij Grietje Sijgers, zoon schooonzoon en erfgenamen van wijlen Warmolt Cruise, klagen op 3-6-1689 tegen Roelof Claesens en zijn zwager Hindrik Cloot. Het betreft de erfenis van bestemoeder Gebbe Campinge. Gebbe Campinge en haar drie zonen, Egbert Cruise, Jan Cruise en Warmolt Cruise, hebben hun zusters, Gese Cruise en Hindrickien Cruise, verweerders moeder en schoonmoeder afgekocht. De partijen kunnen niet tot overeenstemming komen over de scheiding van mandelige goederen.
    Albertjen Abbinge, weduwe van Roelof Croese in leven wonende te Glimmen, met de hoofdmomber en medemombers over haar kinderen verzoekt op 14-6-1698 om goedkeuring van de afkoop van de vaderlijke goederen. Warmolt Croese en Jan Croese, voorkinderen van Roelof Croese krijgen elk 1800-0-0 afkooppenningen van hun vaderlijke boedel.
  • (Persoonlijk) .
    Roelof Cruise te Glimmen (namens hem Jan Leving, onderschulte van Zuidlaren) maakt op 28-11-1678 zijn testament. De begunstigers zijn zijn kinderen uit verschillende huwelijken, te weten: Aaltje, Jan Sygers, Warmolt en Jan Cruise. De erfenis bestaat uit goederen, geërfd van zijn ouders en van zijn ooms Jan en Egbert Cruise.
  • Hij is overleden voor 14 juni 1698 in Noordlaren.
  • Een kind van Warmolt Cruisen en Lutgertje Berents Sissing
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 maart 2017.

Gezin van Roelof Warmolts Cruisen

(1) Hij is getrouwd met Grietje Sijgers.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 29 mei 1659 te Noordlaren.


Kind(eren):

  1. Aaltje Roelofs Cruisen  ± 1660-????
  2. Grietje Cruisen  1663-????
  3. Jan Sygers Cruisen  1665-????
  4. Warmolt Cruisen  ± 1670-???? 
  5. Jan Cruisen  1672-????
  6. Claas Cruisen  1672-????


(2) Hij is getrouwd met Albertje Hindriks Abbing.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 22 december 1678 te Noordlaren.


Kind(eren):

  1. Lucas Cruisen  1679-1748 
  2. Jantje Cruisen  1687-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Roelof Warmolts Cruisen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Roelof Warmolts Cruisen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Roelof Warmolts Cruisen

Roelof Warmolts Cruisen
± 1641-< 1698

(1) 1659
Warmolt Cruisen
± 1670-????
Jan Cruisen
1672-????
Claas Cruisen
1672-????
(2) 1678
Lucas Cruisen
1679-1748

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen


    Over de familienaam Cruisen

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Cruisen.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Cruisen.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Cruisen (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Henriëtte de Swart, "Stamboom Bulthuis", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bulthuis/I934.php : benaderd 11 maart 2026), "Roelof Warmolts Cruisen (± 1641-< 1698)".