Stamboom Truus (Geertruida) Broos » Franciscus van Dam (1871-1939)

Persoonlijke gegevens Franciscus van Dam 

  • Hij is geboren in het jaar 1871 in Leiden.
  • Hij is overleden op 6 mei 1939 in Leidschevaart, hij was toen 68 jaar oud.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 maart 2019.

Gezin van Franciscus van Dam

Hij is getrouwd met Sara van Zijp.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Maria Gerarda van Dam  1894-???? 
  2. Ferdinand van Dam  1902-1904

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Franciscus van Dam?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Franciscus van Dam


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Franciscus van Dam



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. overlijdensakte

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 mei 1939 lag tussen 7,5 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Troepen van Francisco Franco nemen Barcelona in tijdens de Spaanse Burgeroorlog.
    • 17 mei » Oprichting van de Portugese voetbalclub GD Estoril-Praia.
    • 10 augustus » Het demissionaire kabinet-Colijn V wordt, na slechts 16 dagen geregeerd te hebben, vervangen door kabinet-De Geer II.
    • 28 augustus » De Nederlandse motortorpedoboot TM 51 vaart tijdens een verlengde proefvaart naar Nederland om inbeslagname door de Britse regering te voorkomen.
    • 5 september » Na de Duitse inval in Polen verklaren de VS zich neutraal.
    • 30 november » Begin van de Winteroorlog tussen Finland en de Sovjet-Unie.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Dam

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Dam.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Dam.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Dam (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jannie van Dijk, "Stamboom Truus (Geertruida) Broos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-broos/I187.php : benaderd 12 januari 2026), "Franciscus van Dam (1871-1939)".