1 januari » In Duitsland wordt het Bürgerliches Gesetzbuch van kracht.
27 februari » De Britse Labour Party wordt opgericht
29 mei » Ndjamena, de hoofdstad van het Afrikaanse land Tsjaad, wordt gesticht door de Franse commandant Émile Gentil onder de naam Fort Lamy.
16 juli » Ray Ewry wint bij de Olympische Spelen in Parijs op één dag drie gouden medailles bij het springen uit stand. Dit zijn de eerste van in totaal tien medailles die hij bij verschillende Olympische Spelen zal winnen.
8 september » De Galvestonorkaan eist 6000 tot 12.000 levens in Texas.
23 november » Paul Kruger landt te Marseille.
Trouwdag 18 januari 1928
De temperatuur op 18 januari 1928 lag tussen 2,7 °C en 4,7 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
11 maart » Voor de eerste maal kan op de radio, dankzij de AVRO, worden geluisterd naar het verslag van een voetbalwedstrijd, Nederland-België. De verslaggever in het Olympisch Stadion in Amsterdam is Han Hollander.
14 maart » Florentino Feliciano, Filipijns rechtsgeleerde en rechter († 2015)
7 juni » Karel Dubois, een kanunnik uit Roeselare, sticht de KSA als onderdeel van de Katholieke Actie (KA) en vervanger van de AKVS.
13 juli » Bij een mijngasontploffing in de Staatsmijn Hendrik in Limburg (Nederland) vallen dertien doden.
22 november » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Be Quick '28 uit Zwolle.
1 december » In Utrecht wordt het spoorwegmuseum geopend
Dag van overlijden 18 september 1957
De temperatuur op 18 september 1957 lag tussen 13,4 °C en 14,7 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 10,3 mm neerslag gedurende 11,7 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. Pekdemir-de Vreugd, "Stamboom Brijer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-brijer/I226.php : benaderd 7 oktober 2026), "Otto Breijer (1900-1957)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.