Stamboom Briel » Herman II van Cuijk, heer van Cuijk en stadsgraaf van Utrecht (1103-1170)

Persoonlijke gegevens Herman II van Cuijk, heer van Cuijk en stadsgraaf van Utrecht 

Bron 1
  • Hij is geboren op 10 oktober 1103 in Cuijck, Nederland.
  • Titel: Heer van Cuyck en Malsen, stadsgraaf van Utrecht
  • Beroep: Heer van Cuijk en Grave, Stadsgraaf van Utrecht, Heer van Malsen en Cuijk en Grave 1133 stadsgraf van Utrecht 1121/67, Heer van Cuijk en Grave.
  • Geloof: Römisch-katholisch.
  • (MYHERITAGE:LINEAGE) : Zoon van Herman van Malsen (ca. 1030 – na 1080) is de stamvader van het geslacht van Cuijck (van Cuyck).Herman was graaf in Teisterbant, vermoedelijk de zoon van Unroch, graaf in de Kempen. Hij wordt in diverse oorkonden vermeld en was wellicht een leenman van de bisschop van Utrecht. Zijn bezittingen waren vooral te situeren in de Betuwe, rond Geldermalsen en Meteren. Voor 1096 werd hij door keizer Hendrik IV beleend met het land van Cuijk. Zijn afstammelingen namen de naam van Cuijck (van Cuyck) aan..
  • (Fact 1) : Herman was een Nederlands edelman. In de jaren 30 van de twaalfde eeuw vochten Herman, zijn broer Godfried, en hun oom Andries van Cuijk, een conflict uit met Floris de Zwarte en zijn broer Dirk VI van Holland. Dit is beschreven in het artikel over Godfried. Als gevolg daarvan werd Herman verdreven uit zijn kasteel bij Lexmond en bouwde hij een nieuw kasteel op veilige afstand van Holland, aan de Maas. Op die plaats in later het stadje Grave ontstaan. Naast heer van Cuijk werd Herman uiteindelijk stadsgraaf van Utrecht en voogd van het Kapittel van Sint-Servatius in Maastricht..
  • (Notitie) : Zie "De heren van Kuijc 1096-1400, door dr J.A. Coldeweij, blz. 30: "Een huwelijk van Herman is in geen enkele bron terug te vinden. Om de identiteit van zijn vrouw vast te stellen, moet men, bij gebrek aan bronnen, andere wegen bewandelen. In verband met het feit dat Herman van Kuijc aan een jongere (tweede?) zoon de naam Albert gaf, heeft Hardenberg gedacht aan een huwelijk met een dochter van Albert van Chiny. Tot dusver ondernomen onderzoek laat zien dat er bloedverwantschap bestaat met leden van het geslacht van de graven van Henegouwen, die met het huis Namen verwant waren. Daar komt nog bij dat de naam Albert zowel bij de graven van Namen als bij met hen verwante geslachten zoals Laroche, Durbuy en Chiny, manifest zijn.".
  • Hij is overleden op 3 maart 1170 in Utrecht, hij was toen 66 jaar oud.

Gezin van Herman II van Cuijk, heer van Cuijk en stadsgraaf van Utrecht

Hij is getrouwd met Aleidis (Alveradis) de Chiny.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1130 te Noord-Brabant, hij was toen 26 jaar oud.

Spouse: Alverade van Malsen (born de Chiny)

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Herman II van Cuijk, heer van Cuijk en stadsgraaf van Utrecht?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Herman II van Cuijk, heer van Cuijk en stadsgraaf van Utrecht

Herman II van Cuijk, heer van Cuijk en stadsgraaf van Utrecht
1103-1170

1130

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. wassenaar Web Site, Anthonie Wassenaar, via https://www.myheritage.nl/profile-OYYV6W...
    Persoon toegevoegd door het bevestigen van een Smart Match

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: wassenaar Web Site

    Familiestamboom: 142679991-2


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Cuijk, heer van Cuijk en stadsgraaf van Utrecht


De publicatie Stamboom Briel is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Robert Briel, "Stamboom Briel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-briel/I502951.php : benaderd 10 januari 2026), "Herman II van Cuijk, heer van Cuijk en stadsgraaf van Utrecht (1103-1170)".