Stamboom Briel » Lodewijk (Ludwig) Graaf von Loon Rieneck (1100-1171)

Persoonlijke gegevens Lodewijk (Ludwig) Graaf von Loon Rieneck 

Bronnen 1, 2
  • Hij is geboren op 14 oktober 1100 in Borgloon, Limburg, Belgium.
  • Titel: Graaf van Loon tussen 1139-1171
  • Beroepen:
    • Heer van Bocholt.
    • Graaf van Loon en Rieneck, Burggraaf van Mainz, Heer van Bocholt Averboden en Munsterbilsen.
    • V. Graf von Looz und Rieneck 1139-1171, Burggraf von Mainz 1145-1171.
    • Graaf en Baron, de Mayence, Graaf, de Rieneck, Graaf Baron I Looz och Rieneck, Baron Graaf I Mainz, de vijfde graaf van Loon tussen 1139 en 1171, 1145 tot 1171: Graaf van Loon, burggraaf en graaf.
    • Burgrave, de Mayence, Comte, de Rieneck, Greve i Looz och Rieneck, visegreve i Mainz, de vijfde graaf van Loon tussen 1139 en 1171, 1145 tot 1171: Graaf van Loon, burggraaf en graaf.
  • Geloof: Roman Catholic.
  • (Comment) : 4. Lodewijk I van Loon, (geboren na 1107 – overleden 11 augustus 1171) was de vijfde graaf van Loon tussen 1139 en 1171. Hij liet in Brustem een burcht bouwen. Van zijn broer Gerard erfde Lodewijk in 1155 het graafschap Rieneck. Lodewijk was voogd van de abdij van Averbode en de abdij schonk deBolderbergwinning in Bolderberg, nu bekend als domein Bovy. Lodewijk was een zoon van Arnold II van Loon en Aleida van Diest. Lodewijk huwde Agnes van Metz (ca. 1114 – 1175/1180), dochter van Folmar V van Metz en Mathilde, erfdochter van Longwy. Agnes gaf Hendrik van Veldeke, die een tijd vertoefde in de grafelijke burcht van Borgloon, de opdracht om de Sint-Servaeslegende te schrijven. Door haar verwantschap was Lodewijk van 1159 tot 1162 burggraaf van Mainz. Ook maakte Lodewijk via Agnes aanspraak op het hertogdom Luxemburg, maar hij kon deze aanspraken niet realiseren. Lodewijk liet de burcht van Brustem verstevigen in 1171. Dat was niet naar de zin van Edigius, de jonge graaf van Duras, die op 28 juli 1171, samen met de abt Wiric van Sint-Trudo en de Truienaren, Brustem aanviel en platbrandde. Het Loonse leger sloeg op de vlucht en Lodewijk trok zich terug in zijn kasteel in Loon, waar hij na een plotse aanval van koorts op 11 augustus 1171 stierf. Lodewijk en zijn vrouw werden in de gasthuiskapel in Borgloon begraven. Hun graf is er nog steeds te zien. Lodewijk en Agnes kregen de volgende kinderen: •Agnes, gehuwd met Otto I van Beieren. •Arnoud, jong overleden •Gerard (Volgt 5a) •Hugo, was getrouwd maar de namen van zijn vrouw en evt. kinderen zijn niet bekend. •Bonne (Volgt 5b), gehuwd met Wouter Berthout, heer van Mechelen uit het Grimbergse geslacht Berthout. •Imagina, gehuwd met Godfried III van Brabant •Laurette (ovl. voor 1184), gehuwd met Gilles van Duras (gescheiden 1174), hertrouwd met Theobald I van Bar •Sophia van Loon (1150 – 1185), gehuwd met Godfried van Heinsberg (Volgt heren van Valkenburg nr. 3 ), zoon van Gosewijn II van Valkenburg.
  • (MYHERITAGE:LINEAGE) : Lodewijk I van Loon, zoon van Arnold II, was de vijfde graaf van het graafschap Loon van 1138/41 tot 1171. Hij werd geboren in 1120. Hij was tevens burggraaf van Mainz en graaf van Rieneck.||Lodewijk I huwde met Agnes, dochter van Folmar VI van Metz en van Mathilde van Dabo-Moha. Agnes, gravin van Loon, gaf aan Hendrik van Veldeke de opdracht tot het schrijven van een Sint-Servatiuslegende (1160-1170).||De regering van Lodewijk I is rijk aan gebeurtenissen. Als graaf van Loon heeft hij een echte Haspengouwse politiek gevoerd. Hij is hoogstwaarschijnlijk de eerste graaf van Loon die munt heeft geslagen.||Lodewijk I van Loon stierf in 1171. Hij werd, samen met zijn echtgenote, begraven in de Gasthuiskapel in Borgloon. Zijn opvolger is zijn zoon, Gerard..
  • (Heirat) rond 1140: Agnes van Metz.
  • Hij is overleden op 11 augustus 1171 in Kasteel Loon, Gratem, Borgloon, Flemish Region, Belgium, hij was toen 70 jaar oud.
  • Hij is begraven vanaf 11 augustus 1171 in Kerniel, Borgloon, Limburg, Vlaanderen, België.
  • Een kind van Arnold van Loon en Adelheid Agnes Margareta van Loon

Gezin van Lodewijk (Ludwig) Graaf von Loon Rieneck

Hij is getrouwd met Agnès Amelinde (Emelinde) von Dagsburg von Metz.

Zij zijn getrouwd rond 1140 te Loon ( B ).

Spouse: Lodewijk van Loon, V. graaf van Loon

Kind(eren):

  1. Agnes van Loon-Rieneck  ± 1150-1191 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lodewijk (Ludwig) Graaf von Loon Rieneck?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Lodewijk (Ludwig) Graaf von Loon Rieneck

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Lodewijk (Ludwig) Graaf von Loon Rieneck

Arnold van LOON
± 1060-± 1126
Arnold van Loon
± 1085-1138

Lodewijk (Ludwig) Graaf von Loon Rieneck
1100-1171

± 1140

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Grobe Web Site, Werner Grobe, via https://www.myheritage.nl/profile-OYYV7Z...
      Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen

      Stambomen op MyHeritage

      Familiesite: Grobe Web Site

      Familiestamboom: 729483271-1
    2. Stammbaum Familie Liebl-Büstgens, Norbert Liebl, via https://www.myheritage.nl/profile-OYYV7E...
      Persoon toegevoegd door het bevestigen van een Smart Match

      Stambomen op MyHeritage

      Familiesite: Stammbaum Familie Liebl-Büstgens

      Familiestamboom: 832069011-1
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Graaf von Loon Rieneck


    De publicatie Stamboom Briel is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Robert Briel, "Stamboom Briel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-briel/I502162.php : benaderd 11 januari 2026), "Lodewijk (Ludwig) Graaf von Loon Rieneck (1100-1171)".