Stamboom Breedveld, Breedvelt, van Breetvelt » Cornelis Stam (1870-1940)

Persoonlijke gegevens Cornelis Stam 


Gezin van Cornelis Stam

Hij is getrouwd met Stijntje Donk.

Zij zijn getrouwd op 31 oktober 1895 te Brandwijk, hij was toen 25 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Adriana Stam  1895-1895
  2. Maria Adriana Stam  1895-1895
  3. Maria Adriana Stam  1896-????
  4. Teunis Stam  1899-1911
  5. Julia Stam  1901-
  6. Geertje Stam  1903-1903
  7. Adriana Stam  1903-1903
  8. Adriana Stam  1904-

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Stam?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Stam

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Stam

Pieter Stam
1812-1890
Jilles Stam
1841-1900
Maria Lighaam
1843-1887

Cornelis Stam
1870-1940

1895

Stijntje Donk
1870-1944

Adriana Stam
1895-1895
Teunis Stam
1899-1911
Julia Stam
1901-????
Geertje Stam
1903-1903
Adriana Stam
1903-1903
Adriana Stam
1904-????

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 14 april 1870 lag rond de 11,3 °C. De winddruk was 17 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 68%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1870: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 19 juli » Begin van de Frans-Pruisische Oorlog
      • 2 augustus » Feestelijke opening van 's werelds eerste metro, onder de Theems, nabij de Tower Bridge in Londen.
      • 16 augustus » De veldslag bij Mars-la-Tour vormde een onderdeel van de Frans-Duitse Oorlog (1870-1871). Twee Pruisische korpsen drongen het volledige Franse Rijnleger terug naar de forten van Metz.
      • 20 september » De Inname van Rome beëindigt de Kerkelijke Staat.
      • 27 september » Verheffing van het Apostolisch vicariaat Luxemburg tot Bisdom Luxemburg.
      • 12 december » Joseph H. Rainey uit South Carolina wordt het eerste zwarte lid van het Amerikaans Congres.
    • De temperatuur op 31 oktober 1895 lag rond de 2,7 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 20 februari » De Engelse schaatser Albert E. Tebbit vestigt het werelduurrecord op de schaats in Leytestone: in één uur tijd schaatst hij 26448 m.
      • 16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
      • 5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
      • 27 november » Tijdens zijn bezoek aan de Zweeds-Noorse club in Parijs ondertekent Alfred Nobel zijn testament, zodoende wordt zijn gehele vermogen aangewend om na zijn dood de Nobelprijs in te (kunnen) stellen.
      • 23 december » In Amsterdam wordt de Bouwonderneming Jordaan NV opgericht, een experiment om te zien of het mogelijk is om de erbarmelijke leefomstandigheden van de arbeidersklasse in de volkswijk de Jordaan te verbeteren zonder overheidssteun.
      • 28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.
    • De temperatuur op 11 december 1940 lag tussen 0,7 °C en 4,4 °C en was gemiddeld 2,7 °C. Er was 6,8 mm neerslag gedurende 5,6 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
      • 15 april » De Geallieerden beginnen hun aanval op de Noorse stad Narvik.
      • 15 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitse inval in Noord-Frankrijk.
      • 11 juni » Tweede Wereldoorlog: Britse troepen bombarderen Genua en Turijn in Italië.
      • 14 juni » Duitsland valt Parijs binnen tijdens de Tweede Wereldoorlog.
      • 14 juni » Het eerste officiële gevangenentransport, met ongeveer 720 Poolse politieke gevangenen uit Tarnów, komt aan bij het concentratiekamp Auschwitz.
      • 26 september » Opening van voetbalstadion Tehelné pole in de Slowaakse hoofdstad Bratislava.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Stam

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Stam.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stam.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stam (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Roland Breedveld, "Stamboom Breedveld, Breedvelt, van Breetvelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-breedveld/I9054.php : benaderd 14 maart 2026), "Cornelis Stam (1870-1940)".