Stamboom Breedveld, Breedvelt, van Breetvelt » Pleun Breedveld (< 1741-< 1802)

Persoonlijke gegevens Pleun Breedveld 


Gezin van Pleun Breedveld

Hij is getrouwd met Lena (Helena) Franke van der Vaart.

Toestemming voor het huwelijk is 25 januari 1766 verkregen te Delft, Zuid-Holland, Nederland.

Zij zijn getrouwd op 9 februari 1766 te Delft, Zuid-Holland, Nederland.Bron 3


Kind(eren):

  1. Ariaantje Breedvelt  < 1766-< 1793
  2. Martinus Breedveld  < 1768-????
  3. Frank Breedveld  < 1770-????
  4. Neeltje Breedvelt  < 1773-????
  5. Martijna Breetveld  < 1775-1812 
  6. Maria Breedvelt  < 1778-????
  7. Martinus Breedveld  < 1781-1864 


Notities over Pleun Breedveld

Naamsvarianten: Breetveld, Breetvelt,Breedvelt, Pleunis, Pleundert, Ploon.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pleun Breedveld?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pleun Breedveld

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pleun Breedveld

Cornelia Schouten
< 1675-< 1750
Martinus Breetvelt
< 1712-< 1753
Adriana Stolk
< 1709-< 1771

Pleun Breedveld
< 1741-< 1802

1766
Ariaantje Breedvelt
< 1766-< 1793
Frank Breedveld
< 1770-????
Maria Breedvelt
< 1778-????

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Pleun Breedveld



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. DTB Rotterdam Doop gereformeerd
      DTB Rotterdam Doop gereformeerd
    2. DTB Hillegersberg Begraven kerk
      DTB Hillegersberg Begraven kerk
    3. Collectie Delft, archiefnummer 0014, inventarisnummer 00086 - 61v.
      Collectie Delft, archiefnummer 0014, inventarisnummer 00086 - 61v.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 17 december 1802 lag rond de 6,0 °C. Er was 4 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1802: Bron: Wikipedia
      • 25 maart » Sluiting van de Vrede van Amiens tussen Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
      • 27 maart » De Vrede van Amiens maakt een einde aan de oorlog tussen Groot-Brittannië en de Franse republiek die begonnen was met de Franse oorlogsverklaring van 1793.
      • 9 augustus » Paus Pius VII creëert één nieuwe kardinaal.

    Over de familienaam Breedveld


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Roland Breedveld, "Stamboom Breedveld, Breedvelt, van Breetvelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-breedveld/I2579.php : benaderd 16 januari 2026), "Pleun Breedveld (< 1741-< 1802)".