Stamboom Breedveld, Breedvelt, van Breetvelt » Jannigje Breedveld (????-< 1804)

Persoonlijke gegevens Jannigje Breedveld 


Gezin van Jannigje Breedveld

(1) Zij is getrouwd met Jan van Drunen.

Zij zijn getrouwd op 17 november 1748 te Schoonhoven.


Kind(eren):

  1. Marcellus van Drunen  < 1750-< 1751
  2. Jan van Drunen  < 1751-1832 


(2) Zij is getrouwd met Hendrik de Pater.

Zij zijn getrouwd op 16 mei 1756 te Polsbroek.


Kind(eren):

  1. Jan de Pater  < 1757-????
  2. Fop de Pater  < 1760-????
  3. Cornelis de Pater  < 1762-1830 
  4. Willem de Pater  < 1764-????


Notities over Jannigje Breedveld

Naamsvarianten: Jannetje Breedveldt, Breedtveldt.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jannigje Breedveld?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jannigje Breedveld

Jannigje Breedveld
????-< 1804

(1) 1748

Jan van Drunen
< 1716-1751

Jan van Drunen
< 1751-1832
(2) 1756

Hendrik de Pater
< 1725-< 1789

Jan de Pater
< 1757-????
Fop de Pater
< 1760-????
Willem de Pater
< 1764-????

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 16 mei 1756 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: geheel betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1756: Bron: Wikipedia
      • 18 februari » Een zware aardbeving bij Düren met een beving van 6,1 op de schaal van Richter, richt grote schade aan.
      • 15 mei » Begin van de Zevenjarige Oorlog.
      • 9 juni » De vijftien koningen, keizers en regenten van Timor, Roti, Solor en Soemba tekenen een verdrag waardoor het Nederlandse gouvernement de soevereiniteit verkrijgt.
    • De temperatuur op 19 maart 1804 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken sneeuw. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1804: Bron: Wikipedia
      • 1 januari » Einde van de Franse overheersing in Haïti. Haïti wordt de eerste zwarte republiek en het tweede onafhankelijke land in Noord-Amerika na de Verenigde Staten.
      • 14 maart » Johann Strauss sr., Oostenrijks componist († 1849)
      • 18 mei » Napoleon Bonaparte wordt bij senaatsbesluit uitgeroepen tot keizer.
      • 11 juli » In een duel doodt de Amerikaanse vicepresident Aaron Burr de minister van Financiën, Alexander Hamilton.
      • 1 september » De planetoïde Juno wordt ontdekt door de Duitse astronoom Karl Ludwig Harding.
      • 2 december » In de Notre-Dame van Parijs wordt Napoleon Bonaparte tot keizer gekroond. Hij is de eerste Franse keizer in duizend jaar.

    Over de familienaam Breedveld


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Roland Breedveld, "Stamboom Breedveld, Breedvelt, van Breetvelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-breedveld/I17040.php : benaderd 31 januari 2026), "Jannigje Breedveld (????-< 1804)".