De temperatuur op 21 februari 1910 lag tussen 4,4 °C en 11,4 °C en was gemiddeld 8,0 °C. Er was 13,1 mm neerslag. Er was 1,7 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
28 maart » Henri Fabre slaagt er als eerst in om op te stijgen, te vliegen en te landen met een watervliegtuig.
10 juni » Oprichting van de Deense voetbalclub Fremad Amager.
1 september » Opening van het Ninian Park in Cardiff.
5 september » De natuurkundige Marie Curie slaagt erin in haar laboratorium in Parijs enkele grammen radium te verkrijgen.
30 november » Oprichting van de Chileense voetbalclub Audax Club Sportivo Italiano.
16 december » Henri Coandă maakt de eerste vlucht in een vliegtuig met straalmotor.
Trouwdag 16 januari 1945
De temperatuur op 16 januari 1945 lag tussen -4,0 °C en 1,6 °C en was gemiddeld -0,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 1,5 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
17 januari » Het Rode Leger bevrijdt het vrijwel verlaten Warschau.
3 februari » Begin van de Slag om Manilla, die tot 3 maart zal duren en waarin 12.000 Japanse soldaten sneuvelen. Een groot aantal Filipijnse burgers komt om.
9 maart » Amerikaanse bommenwerpers bombarderen Tokio.
3 juli » IJVV IJsselmuiden wordt gesticht.
8 juli » De Nederlandse onderzeeboot O 19 loopt vast op Laddrif en wordt twee dagen later vernietigd door de Amerikaanse onderzeeboot Cod.
10 september » Oprichting van de Poolse voetbalclub Zagłębie Lubin.
Dag van overlijden 16 januari 1978
De temperatuur op 16 januari 1978 lag tussen 1,5 °C en 3,3 °C en was gemiddeld 2,5 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
15 januari » Ted Bundy dringt 's nachts een studentenhuis in Tallahassee, Florida binnen en valt vier studentes aan, waarvan er twee de aanval niet overleven. In 1979 wordt hij op basis van forensisch bewijs in deze moordzaak ter dood veroordeeld.
1 mei » In Maastricht wordt profvoetbalclub MVV opgericht, als afsplitsing van MVV'02.
9 mei » De Nederlandse voetbalclub PSV wint de UEFA Cup. In Eindhoven wordt de Franse club SC Bastia met 3-0 verslagen (uitwedstrijd 0-0).
2 juni » De Portugese scheidsrechter António Garrido deelt tijdens Argentinië-Hongarije (2-1) als eerste arbiter ooit twee rode kaarten uit tijdens een WK-eindronde: hij stuurt de Hongaren András Tórócsik en Tibor Nyilasi in de slotfase van het veld.
8 juni » De Nieuw-Zeelandse Naomi James voltooit een solozeiltocht rond de wereld in een recordtijd van 272 dagen.
27 november » Burgemeester van San Francisco George Moscone en stadsbestuurder en homorechtenactivist Harvey Milk worden vermoord door voormalig stadsbestuurder Dan White.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: W.M.M. Braun, "Stamboom Braun", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-braun/I48057.php : benaderd 13 maart 2026), "Johannes Verhoef (1910-1978)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.