De temperatuur op 24 juli 1871 lag rond de 19,7 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De winddruk was 11 kgf/m2 en kwam overheersend uit het westen. De relatieve luchtvochtigheid was 66%. Bron: KNMI
Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
18 januari » Wilhelm I wordt de eerste keizer van het Duitse Keizerrijk.
28 januari » Frankrijk capituleert tijdens de Frans-Pruisische Oorlog.
24 februari » Charles Darwin publiceert in Londen zijn Descent of Man (De afstamming van de mens).
18 maart » Begin van de Parijse Commune.
29 maart » De Royal Albert Hall wordt geopend door koningin Victoria.
8 oktober » Een grote brand verwoest bijna zes vierkante kilometer van Chicago waarbij honderden mensen omkomen.
Trouwdag 15 mei 1907
De temperatuur op 15 mei 1907 lag tussen 7,2 °C en 14,2 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 1,9 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
26 februari » Oprichting van de Bataafse Petroleum Maatschappij in Den Haag.
24 april » Oprichting van de Egyptische voetbalclub Al-Ahly.
3 mei » Oprichting van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe SK.
1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.
12 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Betis uit de stad Sevilla.
17 oktober » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Atalanta Bergamo.
Dag van overlijden 5 mei 1935
De temperatuur op 5 mei 1935 lag tussen 7,9 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 10,7 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
5 januari » De Nederlandse ijshockeyploeg speelt in Amsterdam zijn allereerste interland uit de geschiedenis. Tegenstander is België, dat met 0-4 wint.
2 februari » De leugendetector wordt voor het eerst getest. Leonard Keeler doet het experiment in Wisconsin.
26 april » Het Nationaal Park De Hoge Veluwe wordt gesticht.
28 juni » Eerste kristallisatie van een virus door Wendell Meredith Stanley.
7 juli » Priesterwijding van Albino Luciani.
16 juli » Ingebruikname van de eerste parkeermeters in de Verenigde Staten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: W.M.M. Braun, "Stamboom Braun", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-braun/I2549.php : benaderd 26 januari 2026), "Adrianus Wilhelmus Snel (1871-1935)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.