Stamboom Brands, Hummelink, Nooijen, Vos » Henricus Jansen (1854-1905)

Persoonlijke gegevens Henricus Jansen 

  • Hij is geboren op 19 december 1854 in Boekel.
  • Hij is overleden op 24 april 1905 in Uden, hij was toen 50 jaar oud.
    Overledene Henricus Jansen
    Relatie overledene Johanna Maria Bloemers
    Vader overledene Antonius Jansen
    Moeder overledene Johanna Maria van
    Soort registratie overlijdensakte
    Aktenummer 60
    Diversen akte bevat meer info
    Plaats Uden
    Datum overlijden 24-04-1905
    Periode 1905
    Deel Overlijdensregister 1905
    Toegangsnr. 550
    Inv.nr. 3237
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 februari 2012.

Gezin van Henricus Jansen

(1) Hij is getrouwd met Allegonda van Osch.

Zij zijn getrouwd op 24 november 1877 te Uden, hij was toen 22 jaar oud.

Bruidegom Henricus Jansen
Geboorteplaats Boekel
Geboortedatum 19-12-1854
Vader bruidegom Antonius Jansen
Moeder bruidegom Johanna Maria van Uden
Bruid Allegonda van Osch
Geboorteplaats Uden
Geboortedatum 22-05-1856
Vader bruid Arnoldus van Osch
Moeder bruid Wilhelmina Bressers
Soort registratie huwelijksakte
Aktenummer 34
Diversen Akte bevat meer info, erkennen en wettigen Cornelia geboren 17-04-1877 te Uden
Plaats Uden
Datum huwelijk 24-11-1877
Periode 1877
Deel Huwelijksregister Uden 1877
Toegangsnr. 50
Inv.nr. 8039

(2) Hij is getrouwd met Johanna Maria Bloemers.

Zij zijn getrouwd op 19 februari 1887 te Velp (NB), hij was toen 32 jaar oud.

Bruidegom Henricus Jansen
Geboorteplaats Boekel
Geboortedatum 19-12-1854
Vader bruidegom Antonius Jansen
Moeder bruidegom Johanna Maria van Uden
Bruid Johanna Maria Bloemers
Geboorteplaats Velp
Geboortedatum 02-05-1861
Vader bruid Thomas Bloemers
Moeder bruid Adriana van de Wijngaard
Soort registratie huwelijksakte
Aktenummer 1
Diversen Aktebevat meer informatie !
Plaats Velp
Datum huwelijk 19-02-1887
Periode 1887
Deel Huwelijksregister Velp 1887
Toegangsnr. 50
Inv.nr. 8345

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henricus Jansen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 december 1854 lag rond de 1,7 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 24 april » In Wenen vindt het huwelijk plaats tussen Elisabeth in Beieren (Sisi) en Frans Jozef I van Oostenrijk.
    • 25 oktober » Slag bij Balaklava.
    • 22 november » Executie van Johann Heinrich Kemper voor drievoudige moord en tweevoudige poging tot moord in Amsterdam.
    • 2 december » Oostenrijk sluit een alliantie met het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.
    • 3 december » De Eureka Stockade vindt plaats in Ballarat, Australië.
    • 8 december » Paus Pius IX vaardigt het dogma van de Onbevlekte Ontvangenis uit, dat belijdt dat de Maagd Maria geboren is zonder erfzonde.
  • De temperatuur op 24 april 1905 lag tussen 1,8 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
    • 23 februari » Paul Harris sticht in Chicago de Rotary Club.
    • 22 april » Oprichting Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Amsterdam. Het initiatief daartoe werd genomen door Jac. P. Thijsse.
    • 30 juni » Albert Einstein stuurt het artikel "Zur Elektrodynamik bewegter Körper" in, waarin hij de speciale relativiteitstheorie introduceert. Het wordt op 26 september gepubliceerd.
    • 26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
    • 21 november » Albert Einstein publiceert zijn massa-energierelatie E=mc² in de Annalen der Physik.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Jansen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Jansen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Jansen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Jansen (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rene Brands, "Stamboom Brands, Hummelink, Nooijen, Vos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-brands/I968.php : benaderd 10 januari 2026), "Henricus Jansen (1854-1905)".