Stamboom Brands, Hummelink, Nooijen, Vos » Michael Christofori "Michiel" Van Ernich (1663-1722)

Persoonlijke gegevens Michael Christofori "Michiel" Van Ernich 

  • Roepnaam is Michiel.
  • Hij werd gedoopt op 25 september 1663 in Oss.
    Bron: doop-, trouw- en begraafboekenSoort registratie: DTB doopakte(Akte)datum: 25-09-1663Plaats: Oss
    Dopeling
    Michael van Ernich
    Vader
    Christophorus van Ernich
    Moeder
    Christina N.N.
    Getuige
    Barbara Wilhelmi
    Petrus van Ernich
    Paginaweergave
    Bronvermelding
    Oss RK dopen, archiefnummer 1452, BHIC, inventarisnummer 3, blad 16r22
    Gemeente: Oss
    Periode: 1652-1707
    Religie: Rooms-Katholiek
  • Hij is begraven op 17 april 1722 in Oss.
    kladblaadje 114a/b niet in index opgenomen

    Bron: doop-, trouw- en begraafboeken
    Soort registratie: DTB begraafakte
    (Akte)datum: 17-04-1722
    Plaats: Oss
    Overledene Michiel van Erningh
    Begraven, archiefnummer 1452, BHIC, inventarisnummer 13, blad 33-11
    Gemeente: Oss
    Periode: 1712-1785
    Religie: Nederduits Gereformeerd
  • Een kind van Christophorus Petri Van Ernich en Christina N.n
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 september 2020.

Gezin van Michael Christofori "Michiel" Van Ernich

Hij is getrouwd met Prijn Hendrix Van Lieshouwt.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Christophorus Van Erninch  1684-± 1754 


Notities over Michael Christofori "Michiel" Van Ernich

38 Inventaris van alle grondgoederen en meubilaire goederen van Michiel van Ernig, bruidegom weduwnaar van Prijn Handerix van Lieshouwt ten behoeve van zijn voorkinderen Stoffel, Criestijn en Arnoldus bij Prijn: grondgoederen: een half huis en hof op den Heuvel e.z. Jan van Lieshouwt, a.z. Anneke Kunera Kemmers; de opstal van een huis op Kerckelandt aen den Heuvel; meubilaire goederen: o.m. 2 snaphanen en diverse tinnen voorwerpen.
Datering:24-10-1716
Pagina: 157-158
Soort akte: Inventaris
Plaats: Oss
Toegangsnummer: 7365
Inventarisnummer:185
Bron: Schepenbanken
Geografische namen: Oss

31 Erfdeling tussen Stoffel en Arnoldus Magielsse van Ernich, Cristina van Ernich, geassisteerd door haar gekozen momber, kinderen van Michiel Stoffels van Ernicht en Peeternel Henderix van Lieshouwt, van alle grondgoederen die hun ouders hebben nagelaten: 1e lot: Cristina van Ernich het voorste part van het huis en de halve hof met de halve put en het plaatsje tussen beide huizen e.z. de weduwe Jan Cornelisse van Hees, a.z. de condivident Michgielsse, e.e. de straet, a.e. ..., belast met 1 stuiver en 4 penningen jaarlijks aan het kantoor te ’s-BOss. Dit lot moet betalen 9 gulden aan Arnoldus Michelsse haar broeder en mede condivident; 2e lot: Stoffel Michielsse: de achterste helft van het huis met de halve hof naast de straet met de halve put. Het lot moet betalen 9 gulden aan Arnoldus Michielsse zijn broer als uitkoopbedrag voor het huis. Huis en hof zijn belast met 1 stuiver en 4 penningen jaarlijks aan een kantoor te ’s-Boss; 3e lot: Arnoldus Miggielse: 18 gulden van de twee andere loten.
Datering:29-4-1722
Pagina: scan 128-131
Plaats: Oss
Toegangsnummer: 7365
Inventarisnummer:186
Bron: Schepenbanken
Geografische namen: Oss

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Michael Christofori "Michiel" Van Ernich?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Michael Christofori "Michiel" Van Ernich

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Michael Christofori Van Ernich

Petri Van Ernich
± 1610-????
Christina N.n
± 1640-????

Michael Christofori Van Ernich
1663-1722



    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen


    Over de familienaam Van Ernich


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Rene Brands, "Stamboom Brands, Hummelink, Nooijen, Vos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-brands/I8838.php : benaderd 3 februari 2026), "Michael Christofori "Michiel" Van Ernich (1663-1722)".