Hij is getrouwd met Johanna van Ghesel.
Ze zijn in de kerk getrouwd op 13 juli 1642 te Rotterdam.
https://www.nationaalarchief.nl/onderzoeken/archief/2.21.271
http://gw1.geneanet.org/hansmees?lang=fr;pz=johannes+robert;nz=mees;ocz=0;p=jannetje;n=van+ghesel
Datering:12-aug-1644
Aktenummer: 6
Bladzijden: 33 t/m 35
Standplaats: Delfshaven
Notaris: Christiaan van Vliet
Akteplaats: Delfshaven
Aktesoort: schuldbekentenis
Inhoud:
Arent Cornelisz den Boender, cagenaer, wonende tot Catwijck, bekent schuldig te zijn aan Jacob Vosmaer, cruijdenier tot Rotterdam een som van 100 gld wegens geleverde kruidenierswaren.
Er worden termijnen afgesproken.
Toegangsnummer: 18 Notarissen te Rotterdam en daarin opgegane gemeenten (ONA)
Inventarisnummer: 3839
Organisatie: Stadsarchief Rotterdam
Datering:05-jul-1645
Aktenummer: 274
Standplaats: Rotterdam
Bladzijden: 393 t/m 394
Notaris: Adriaan Kieboom
Aktesoort: kwitantie
Akteplaats: Rotterdam
Inhoud:
Rochus Pietersz Holaer (Hollaer), Adriaen Abrahamsz van der Houve, Johan van Gesel en Jacob Vosmaer en Crispijn Jacobsz allen reders van 't schip De Groote Christoffel waar schipper op is Cornelis Gerritsz Jonckhelt en vervangende de andere mede reders, bekennen door tussenkomst van Joost Adriaensz van Coulster burgemeester en Joost Woutersz van Vuyren dat Claes Jansz Broucke de 901 gulden over de koop van een gedeelte van voorn. schip heeft laten betalen door Pieter Matheusz Onderwater en Anthony Abrahamsz Coppens kooplieden te Amsterdam en dat dit bedrag van hen ontvangen is.
Toegangsnummer:18 Notarissen te Rotterdam en daarin opgegane gemeenten (ONA)
Inventarisnummer:153
Organisatie: Stadsarchief Rotterdam
Datering:15-nov-1645
Aktenummer: 321
Standplaats: Rotterdam
Bladzijden: 456 t/m 457
Notaris: Adriaan Kieboom
Aktesoort: overeenkomst
Akteplaats: Rotterdam
Inhoud:
Jacob Vosmer en Jan van Gesel, in gemeenschap cruydeniers, dragen aan Govert Corsz Sant, wonende te Schiedam, hier aanwezig, 120 gld over, zijnde het resterende bedrag dat zij van Pieter Gibbisone tegoed hebben over leverantie van cruidenierswaren.
Toegangsnummer: 18 Notarissen te Rotterdam en daarin opgegane gemeenten (ONA)
Inventarisnummer: 153
Organisatie: Stadsarchief Rotterdam
Datering:11-okt-1645
Aktenummer: 130
Standplaats: Rotterdam
Bladzijden: 364 t/m 365
Notaris: Nicolaas Vogel Adriaansz
Akteplaats: Rotterdam
Aktesoort: testament
Inhoud:
Jannetgen van Gesel, vrouw van Jan Rom wijncooper, wonende aan de noordzijde van de Nieuwehaven, bevestigt haar testament op heden samen met haar man gepasseerd t.o.v. notaris Nicolaes Vogel, doch met de volgende wijzigingen. Van haar na te laten goederen vermaakt testatrice 1/6 deel aan de kinderen van haar zuster Grietgen van Gesel, vrouw van Govert Corssen en wonende te Schiedam. Voorts aan de kinderen van haar zuster Adriaentgen van Gesel, vrouw van Cornelis Evertsz van Eijssel en wonende te Dordrecht, eveneens 1/6 deel. Nog 1/6 deel aan de kinderen van haar zuster Jannetgen van Gesel,vrouw van Jacob Vosmaer cruijdenier, en 1/6 deel aan de kinderen van haar broer Jacob van Gesel wonende te Schiedam, alsmede 1/6 deel aan de kinderen van haar oudste zuster Willempgen van Gesel en tenslotte nog 1/6 deel aan de kinderen van haar jongste broer Joannes van Gesel.
Toegangsnummer: 18 Notarissen te Rotterdam en daarin opgegane gemeenten (ONA)
Inventarisnummer: 159
Datering:11-apr-1648
Aktenummer: 114
Standplaats: Rotterdam
Bladzijden: 191 t/m 192
Notaris: Nicolaas Vogel Adriaansz
Akteplaats: Rotterdam
Aktesoort: attestatie of verklaring
Inhoud:
Andries van der Broeck, jongman 21 jaar oud, wonende ten huize van wijncooper Jan Rom, legt op verzoek van Cornelis Everts van Eyssel, coopman te Dordrecht, een verklaring af.
Op 24-03-1648 heeft hij op verzoek van genoemde Rom en diens zwager Jacob Vosmaer, coopman, het negenjarig zoontje van de mercktschipper Willem Cornelisz Cap van Maessluys op Rotterdam gevolgd van 't Craentgen of de Cleyne Kraen naar het merktschipvan zijn vader op de Blaeck, alwaar zijn broer hem opwachtte. De jongen bracht de zak met 630 gulden gemunt geld naar het schip. Over het geld is onenigheid ontstaan omdat de zak zoek is geraakt.
Toegangsnummer:18 Notarissen te Rotterdam en daarin opgegane gemeenten (ONA)
Inventarisnummer:171
Organisatie: Stadsarchief Rotterdam
Jacob Arentszoon Vosmaer | ||||||||||||||||||
1642 | ||||||||||||||||||
Johanna van Ghesel | ||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.