Stamboom Brands, Hummelink, Nooijen, Vos » Johan van Broeckhuysen (± 1382-± 1442)

Persoonlijke gegevens Johan van Broeckhuysen 


Gezin van Johan van Broeckhuysen

Hij is getrouwd met Adriana van Brakel.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Agnes van Broeckhuysen  ± 1425-± 1490 


Notities over Johan van Broeckhuysen

http://www.dbnl.org/tekst/verm127bomm02_01/verm127bomm02_01_0004.php

In 1441 stichtte Johan van Broekhuizen - die in 1424 door aankoop heer van Ammerzoden was geworden - eene vicarie of capelrie op het kasteel (schotel, in nijhoff Bijdr. IV, 125). In 1480 kwam de burcht, door huwelijk, in het bezit van Otto van Arkel, na wiens dood, in 1567, zijn broeder, Joris van Arkel, met Ammerzoden werd beleend. Den 13en Februari 1590 werd het kasteel verwoest door een brand, van welks omvang een getuigenis bleef in de schriftelijke verklaring van drost, schout, burgemeesteren en schepenen van Ammerzoden, Well en Wordragen, opgemaakt den 15en Augustus 1606 door den secretaris Adriaan Mauris Moll, ‘datter in timmeragie nauwelijk een splinter en was overgebleven, dat daar benevens d'Edele Welgeborene Heere Heere Guorge van Arckel onze lieve weerden Heere, wiens ziele God genadigh zij, ende met sijne Edele Huys off sloth voors. ter selver tijt mede verbrant is worden en den sesden dagh daar na deser weerelt overleden, gelijk ook in den voors. brand te niete gegaan ende tot assche gekomen is Zijne Edele huysraat, meubilen, juweelen, boeken, brieven en papieren, als doen op den voors. Huyse weesende, behalve dat eenig gout en zilver naderhand uyten asschen ende gruys wederom mog sijn bevonden,’ enz.
Alleen een ronde toren aan de noord-oostzijde, met een klein gedeelte van het vierkante gebouw zelf, en de buitenzijde eener poort, die het jaartal 1564 droeg, zouden volgens overlevering zijn gespaard gebleven (Robidé v.d. Aa, t.a.p.).
Otto, zoon van den bij den brand omgekomen Joris van Arkel, liet het slot herbouwen.

.1.1. Johan van Broekhuizen
N.B. Kocht de heerlijkheid Ammerzoden in 1424 van Willem van Wachtendonk (reg.no. 19), bastaardzoon van hertog Reinald IV van Gelre, in wiens bezit de heerlijkheid waarschijnlijk sedert 1412 was, toen Johan Stecke haar aan hertog Reinald IV teruggaf. Johan van Broekhuizen werd er mede "beleend in 1425 (reg.no. 20). Hoewel in 1426 Johan Stecke zijn rechten op zijn dochter Meralde, gehuwd met Goossen van Rossem, vererfde ( Register op de leenactenboeken van het kwartier van Nijmegen, blz. 703), werd in 1429 (I.A. Nijhoff, Gedenkwaardigheden uit de geschiedenis van Gelderland IV, blz. 63) door hertog Arnold huis en heerlijkheid Ammerzoden aan Johan van Broekhuizen toegewezen, mits hij 1000 rijnsche guldens betaalde. Johan van Broekhuizen stierf in 1442; hij was gehuwd met Adriana van Brakel.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johan van Broeckhuysen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johan van Broeckhuysen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johan van Broeckhuysen


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Over de familienaam Van Broeckhuysen


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Rene Brands, "Stamboom Brands, Hummelink, Nooijen, Vos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-brands/I5963.php : benaderd 12 januari 2026), "Johan van Broeckhuysen (± 1382-± 1442)".