Hij is getrouwd met Reinsta Abdena von Emden.
Zij zijn getrouwd
Kind(eren):
Hayo Ripperda X N.N.:
1.Unico Ripperda, was hoofdeling en proost van Farmsum en Loppersum (1413). In 1473 en 1474 maakte Unico samen met Johan Rengers tot Scharmer en Dijksterhuis deel uit van een gezantschap van de Stad (Groningen) en Ommelanden naar keizer Frederik III te Keulen, ter bevestiging van hun oude vrijheden. In 1474 wordt Unico tot rijksvrijheer (rijksbaron) verheven: “Durch Urkunde des Kaisers Friedrich III. vom Mittwoch nach Heil. 3 Könige 1474 wird er und seine Nachkommen für ewige Zeiten als Reichsunmittelbarer Häuptling und Freiherr vom Kaiser anerkannt und erhielt das Recht, Münzen zu schlagen, sowie die oberste Rechtssprechung in seinen Besitzungen auszuüben.” Unico schijnt daadwerkelijk van dit muntrecht gebruik te hebben gemaakt, dochis waarschijnlijk niet in staat geweest veel van zijn nieuw-verworven rijksvrijheid te realiseren. Hij † 1474 aan de pest. Unico Ripperda was gehuwd en zijn kinderen volgen sub D.
2.Bolo Ripperda, komt voor in oorkonden in 1434, tegelijk met zijn vader. Hij huwde N.N. Rengers.
Hayo Ripperda, heer van Farmsum. Hij doodde, bij een meningsverschil over de geestelijke goederen, Siwke, cureet van Farmsum en raadsman van Coppen Jarges, de burgemeester van Groningen. Als beloning voor zijn hulp beleende de bisschop van Münster zijn zoon Unico met de proosdij van Farmsum. Hiermee kwam dit geestelijke ambt erfelijk in handen van leken. Ook wordt hij genoemd in verband met de Vrede van Groningen van 1422, waarbij ook de hoofdelingen Rippert en Focco Ripperda optreden.
https://www.genealogieonline.nl/west-europese-adel/I80853.php
Voor aanvullende informatie
https://www.nazatendevries.nl/Genealogie/NazatenDeVriesWeb/huningaframeset.htm?huninga000167.htm#3354
Hij verzet zich tegen het stapelrecht, waarbij de omringende landerijen hun producten eerst op de markt te Groningen moeten brengen alvorens ze mogen worden verkocht. Hij laat via de rivier de Eems schepen en handelaren toe om handel te drijven. Naeen hevig oproer met de Stad Groningen moet hij inbinden. Hij doodt, bij een meningsverschil over de geestelijke goederen, Siwket (Siwke), cureet van Farmsum en raadsman van Coppen Jarges, de burgemeester van Groningen. Als beloning voor zijn hulpbeleent de vorst en bisschop van Münster, Heinrich III von Schwarzburg, zijn zoon,Unico in 1415 met de proosdij van Farmsum. Zodoende komt dit geestelijke ambt erfelijk in handen van leken. Ook wordt hij genoemd in verband met de Vrede van Groningen van 1422, waarbij ook de hoofdelingen Rippert en Focco Ripperda voorkomen.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.