Stamboom Brands, Hummelink, Nooijen, Vos » Mozes van der Sluijs (1866-1918)

Persoonlijke gegevens Mozes van der Sluijs 

  • Hij is geboren op 7 maart 1866 in Rotterdam.
    Kind: Mozes van der Sluijs
    Vader: Isaac Joseph van der Sluijs
    Geslacht: Man
    Moeder: Elizabeth Snoek
    Geslacht: Vrouw
    Gebeurtenis: Geboorte
    Datum: woensdag 7 maart 1866
    Documenttype: BS Geboorte
    Erfgoedinstelling: Stadsarchief RotterdamStadsarchief Rotterdam
    Plaats instelling: Rotterdam
    Collectiegebied: Zuid-Holland
    Pagina: b022v
    Registratiedatum: 1866
    Akteplaats: Rotterdam
    Opmerking: akte nr. 877
  • Hij is overleden op 13 februari 1918 in Rotterdam, hij was toen 51 jaar oud.
    Overledene: Mozes van der Sluijs
    Relatiesoort: Overledene
    Geboorteplaats: Rotterdam
    Leeftijd: 51 jaar
    Vader: Isaac Joseph van der Sluijs
    Relatiesoort: Vader
    Moeder: Elizabeth Snoek
    Relatiesoort: Moeder
    Relatie: Hendrika van der Bent
    Relatiesoort: Echtgenoot/echtgenote
    Gebeurtenis: Overlijden
    Datum: woensdag 13 februari 1918
    Documenttype: BS Overlijden
    Erfgoedinstelling: Stadsarchief RotterdamStadsarchief Rotterdam
    Plaats instelling: Rotterdam
    Collectiegebied: Zuid-Holland
    Pagina: a076
    Registratiedatum: 1918
    Akteplaats: Rotterdam
    Opmerking: akte nr. 891
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 augustus 2014.

Gezin van Mozes van der Sluijs

Hij is getrouwd met Hendrika van der Bent.

Zij zijn getrouwd op 3 mei 1911 te Rotterdam, hij was toen 45 jaar oud.

Bruidegom: Mozes van der Sluijs
Geslacht: Man
Geboorteplaats: Rotterdam
Leeftijd: 45
Bruid: Hendrika van der Bent
Geslacht: Vrouw
Geboorteplaats: Zutphen
Leeftijd: 44
Vader bruidegom: Isaac Joseph van der Sluijs
Geslacht: Man
Moeder bruidegom: Elizabeth Snoek
Geslacht: Vrouw
Vader bruid: Albert van der Bent
Geslacht: Man
Moeder bruid: Tymia Eijkelboom
Geslacht: Vrouw
Gebeurtenis: Huwelijk
Datum: woensdag 3 mei 1911
Gebeurtenisplaats: Rotterdam
Documenttype: BS Huwelijk
Erfgoedinstelling: Stadsarchief RotterdamStadsarchief Rotterdam
Plaats instelling: Rotterdam
Collectiegebied: Zuid-Holland
Pagina: e17v
Registratiedatum: 1911
Akteplaats: Rotterdam

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Mozes van der Sluijs?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 maart 1866 lag rond de 5,3 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De opera Zaide van componist W.A. Mozart gaat in première in Frankfurt.
    • 31 maart » De Spaanse marine bombardeert de haven van Valparaíso in Chili.
    • 20 juli » In de Adriatische Zee vindt in het kader van de Pruisisch-Oostenrijkse Oorlog de Slag bij Lissa plaats.
    • 27 juli » De eerste telegraafkabel tussen Amerika en Europa is gelegd.
    • 1 augustus » België tekent als negende Westers land een Vriendschaps- en handelsverdrag met het Japanse shogunaat.
    • 31 oktober » Begin graven vaargeul voor de Nieuwe Waterweg.
  • De temperatuur op 13 februari 1918 lag tussen 6,3 °C en 8,7 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 3,3 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 5 maart » De Sovjet-Unie verruilt Petrograd als hoofdstad voor Moskou.
    • 9 maart » In Wageningen wordt de landbouwhogeschool geopend.
    • 17 maart » Bij het Overijsselse plaatsje Buurse wordt voor het eerst in Nederland zout aangeboord.
    • 19 maart » Het Amerikaanse Congres stelt de tijdzones vast, en keurt de zomertijd goed.
    • 7 november » Een revolutie onder leiding van Kurt Eisner leidt tot de val van koning Lodewijk III van Beieren.
    • 12 november » Nederland verleent asiel aan de gevluchte Duitse keizer Wilhelm II.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Sluijs


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rene Brands, "Stamboom Brands, Hummelink, Nooijen, Vos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-brands/I5045.php : benaderd 13 januari 2026), "Mozes van der Sluijs (1866-1918)".